Skocz do zawartości
Forum

Jak szybko stracić brzuch?


Gość Misiek1988

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alessa15

Jestem dziewczyną, mam 15 lat, ważę 59 kg przy wzroście 164 cm. Prowadzę raczej siedzący tryb życia, z nadejściem wiosny mam zamiar to zmienić, zawsze zimą jest najgorzej, bo w śniegu nie można biegać ani jeździć na rowerze/rolkach. Jedyny wysiłek, który wykonuję to na WF-ie, czyli 4 godziny w tygodniu. Nigdy nie stosowałam żadnej specjalnej diety. Czasem próbowałam nie jeść słodyczy. Niestety nie mam silnej woli i szybko do nich wróciłam. Mój problem polega na tym, że chciałabym mieć płaski brzuch, na mój obecny brzuch nie mogę patrzeć, gdy siedzę pojawiają się takie 3 oponki i ciągle się powiększają, co spowodowane jest chyba tym, że się często nie ruszam. W mojej rodzinie nadwaga występuje tylko z rodziny mamy. Bardziej jestem podobna do taty, ale to nie zmienia fakty, że boję się o swoją wagę. Nie jem regularnie. Ogólnie moja dieta jest bardzo `uboga`, nie wiem czy prawidłowo to nazwałam, ale jestem wegetarianką i mięsa nie dotknę. Za serami też nie przepadam. Przed szkołą jem śniadanie - płatki fitness plus do tego jakieś jabłko i herbata. W szkole zjem bułkę najczęściej suchą, z masłem, ogórkiem lub nutellą. Jem również chleb razowy, tego białego już nie. Przychodzę ze szkoły to jest godzina ok 16.00 wtedy jem obiad, jak przychodzę ze szkoły strasznie jestem głodna i w mgnieniu oka wszystko co na talerzu zjadam. Obiad składa się z dużych porcji. Zapomniałam dodać, że w szkole jak to w szkole jem masę słodyczy, gum, batoników itp, kolacji przeważnie nie jem, bo jestem najedzona słodyczami, a potem przed snem burczy mi w brzuchu i idę sobie coś zrobić. Wiem, że nie jem najlepiej, chciałabym to zmienić. Ale nie wiem jak, nie potrafię sobie rozplanować dnia na konkretne posiłki bo ciągnie mnie do słodkiego, wiadomo koleżanki obżerają się chipsami, a ja jak mogłabym odmówić. Najpierw jak już pisałam chciałabym się zając brzuchem, bo jest w fatalnym stanie. Znalazłam w internecie takie o to ćwiczenia na mięśnie brzucha i stąd moje pytanie czy jak będę je wykonywała, to czy te oponki znikną, czy tylko poprawią mi się mięśnie ? Słyszałam również o aerobicznej 6 Weidera, kiedyś przez 3 dni ją próbowałam, ale wydawało mi się, że źle wykonuję owe ćwiczenia i przestałam. Bardzo chciałabym się teraz wziąć w garść, niebawem wiosna, lato i wakacje, chciałabym jakoś wyglądać. Wydaje mi się, że jestem gotowa na poświęcenia właśnie teraz. Bardzo bym prosiła o wskazówki i dobre ćwiczenia, które potrafiłabym wykonać, w internecie jest ich cała masa, a ja zastanawiam się, które wybrać. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość Misiek1988

Witam jestem mężczyzną , mam 23 lata, 178 cm i ważę około 84 kg. od dwóch tygodni nie piję piwa i od tego samego momentu staram się pić dużo wody niegazowanej ( na dzień od 3 do 5 litrów ) Biegam co drugi dzień około 25 min. codziennie robię brzuszki. oprócz tego pracuje na szklarni. w powszednie dni wstaję o 7:20 jem płatki z mlekiem, następne posiłki o 10:00 , 12:00, 15:00 (kanapki z mięsem i serem) około godziny 19 jem kolację. od 17:00 do 22:00 jak zgłodnieje to jem znów płatki z mlekiem lub marchewkę. a problem jest taki że dalej mam taki sam duży brzuch jak sprzed dwóch tygodni, a może i większy :/

Odnośnik do komentarza
Gość karolinak

Jeśli chodzi o oponkę u ciebie na brzuchu to wina leży w słodyczach i podjadaniu późnym wieczorem. Lepiej zjedz coż przed 18, żeby później nie mieć niepotrzebnego uczucia głodu, a w szkole słodycze częściowo zastąp np. jakimś warzywem (np. marchewką). Obiad staraj się jeść mniejszymi porcjami, tzn nie najadaj sie do syta bo rozpychasz sobie żołądek. lepiej zjeść mniej ale dwa razy. Ćwiczenia jak najbardziej pomogą, ale jak do tego dołożysz powyższe zalecenia powinno być widać efekty bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Gość fryderyk9

Musisz ograniczyć jedzenie po 18. Żeby to zrobic musisz po prostu przyzwyczaić organizm, że po 18 lub 19 nie zjadasz posiłku (tylko wówczas powinieneś pamiętać, żeby zjeść coś przed tą godziną, bo inaczej nici z nauki organizmu). Jesli rośnie ci brzuszek to znaczy ze w posiłkach dostarczasz też więcej energii niz twój organizm potrzebuje. Z wiekiem jego potrzeby maleja więc albo zwiększ wysiłek fizyczny, albo zacznij spożywać mniej posiłków wysokoenergetycznych (ogranicz słodycze, makarony, ziemniaki itp). Jedz też mniejsze posiłki. Jedząc dużo rozpychasz tylko żołądek stąd później domaga się on coraz więcej i więcej. Wymaga to trochę wysiłku ale efekty później widać. Ja miałem podobny problem. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość kaszczyc1

Mam 26 lat i 8 miesiecy temu urodzilam synka przez cesarskie ciecie od tamtej pory mam odstajacy brzuch staralam sie go zgubic robiac brzuszki ale nic to nie dalo ,zawsze bylam szczupla i mialam plaski brzuch a teraz nie wiem co mam robic mam 158 cm wzrostu i waze okolo 51 kg Prosze pomozcie mi...

Odnośnik do komentarza
Gość ilona12

częc mam 14 lat 154 wzrost a waże 75 kg chce shudnąć rbie codzienie 10 brzuszków staram sie być aktywna ale nictylko ostatnio przytyłam niesjestem w ciązy o nawet nigdy nie uprawiałam sexu pomocyyyyyyyyyy prosze o szybka odpowiedż

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie odnośnie mojej wagi która bardzo się waha.Obecnie ważę 49 kg przy wzroście 165 cm mam 15 lat.Jednego dnia mogę ważyć szczególnie rano ok 48,9 wieczorem 49,9 raz ważyłem 47,8 drugiego dnia potrafiłem przytyć nawet 1,5 kg.Nie jem za dużo jem pieczywo żytnie do 7 kromek z białym beztłuszczowym serem.Pije też dużo jogurtów owocowych i jem owoce oraz wszelkiego rodzaju musli.Ostatnio też zauważyłem że po wypiciu ok szklanki wody przed snem moja waga nazajutrz powiększa się o ok 300 gram które jest mi później trudno zrzucić.Mam problem jeszcze z brzuchem ponieważ podczas pochylania pojawiające się fałdki...myślę że to jest związane że kiedyś miałem nadwagę ważyłem wtedy 51 przy wzroście 146 od kiedy przeszedłem na dietę i chudłem było wszystko dobrze dopóki nie pojawiła się strasznie wahająca się waga i brzuch który mi przeszkadza(tak naprawdę nie wiem czy to tłuszcz czy rozciągnięta skóra)Proszę o pomoc w tych sytuacjach i czy jest mi wskazane picie octu jabłkowego bo ten chcę stosować. Z gry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość pinka.600

Hej ;) Jestem Pinka . :D Mam 15 lat, ok. 160 cm wzrostu i ok. 50kg. Niestety nie wiem dokładnie. Ogólnie jestem zadowolona z swojej figury ale strasznie przeszkadza mi brzuch... Chciałabym mieć płaski brzuch do wakacji. Musze dodać że jestem bardzo sprawna fizycznie. Praktycznie codziennie mam ok. 3-4 godzin zajęć sportowych. W domu robię ok. 200 brzuszków i zestaw ćwiczeń, które znalazłam na internecie. Ograniczam słodycze i próbuję je całkowicie wyeliminować. Jem dużo warzyw i owoców. Raz w tygodniu jem jajko które ma potrzebne białko. Piję wode mineralną i kompoty, które moja mama sama przygotowała. Staram się nie jeść ziemniaków i smażonych dań jednakże nie jest to zbyt proste ponieważ moja mama nie zgadza się żebym NIE jadła takich obiadów. Co jeszcze mogę zrobić żeby zrzucić zbędny brzuszek? Co poprawić? POMOCY !

Odnośnik do komentarza
Gość urszula9

Twoja waga jest za niska - powinieneś przytyć, gdyż może to doprowadzić do chorób. To normalne, że jak się zje to waga jest troszkę wyższa a jak żołądek przetrawi to jest mniejsza. Zresztą u Ciebie te wahania są zupełnie w normie. To jest też najzupełniej normalne, że jak się schylasz to masz fałdki na brzuchu - każdy je ma! Jeśli chcesz wzmocnić mięśnie brzucha powinieneś ćwiczyć brzuszki. Nie zalecam picia octu jabłkowego, gdyż może on uszkodzić Ci śluzówkę żołądka.

Odnośnik do komentarza
Gość mataksa

Polecam ci ćwiczenia na dolną partie brzuszka. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że ćwicząc popularne "brzuszki" bardziej angażujesz górne partie mięśni. Jeżeli chcesz pozbyć się "oponki" ćwicz dolne mięśnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Olaa.x3

Chciałabym zrzucić pare kilogramów poprzez ruch . Nie wiem czy mi się uda ,ale warto poćwiczyć..chcę wiedzieć jakie ćwiczenia mam wykonywać..aby moje uda były nieco mniejsze..i brzuch był płaski .. ( niewiele brakuje ) . Codziennie robie 100 przysiadów i 20 pajacyków.

Odnośnik do komentarza

Same ćwiczenia powodują, że twoje ciało zaczyna być jędrniejsze. Pod skórą ładnie zarysowują się mięśnie, a skóra przestaje być obwisła. Jednak waga może stać w miejscu. Jeśli chcesz schudnąć, ogranicz jedzenie i zacznij się zdrowo odżywiać. Przestań jeść słodycze. To od nich się tyje.

Odnośnik do komentarza

Nie powinnaś się odchudzać, gdyż w porównaniu do wzrostu ważysz naprawdę mało. Możesz jedynie pracować nad mięśniami brzucha. Jeśli robisz brzuszki pamiętaj o prawidłowym oddychaniu podczas ćwiczeń. Na pewno wkrótce zobaczysz, że brzuszek Ci się wymodeluje.

Odnośnik do komentarza
Gość greedily

Witam. Mam skończone 17 lat. Przy wzroście 175 cm ważę 78 kg. Jestem osobą, która jest dość dobrze wysportowana. Od ponad 6 lat trenuję siatkówkę, koszykówkę. Przez 2 lata chodziłam na tańce hip-hopu, dzięki którym osiągnęłam swój cel w zrobieniu szpagatu. Przez ponad 3 lata mieszkałam w bloku na trzecim piętrze, dzięki przez co moja aktywność fizyczna jeszcze bardziej wzrosła. Moim problemem od pewnego czasu jest nie elastyczny brzuch, przypominający w dotyku i w spotkaniu wzrokowym "galaretę". Zaznaczę, że robiłam 6 waitera dobrnęłam do 20 dnia. Czy są jakieś dodatkowe ćwiczenia, aby ujędrnić ten brzuch? Czy są jakieś kremy na wyszczuplenie i przy tym ujędrnieniu tej okropnej "galarety"? Mam ograniczone kieszonkowe. Mogłabym wydać na kosmetyki 100 zł. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

mam 23 lata jestem mężatką mam 167 wzrostu 63 wagi ale od pewnego czasu zauważyłam że mam duży brzuch a ja zawsze byłam szczupła czy to wynik częstego seksu czy to obiaw ciąży? ale ja okres mam normalnie jak zwalczyć ten brzuch?

Odnośnik do komentarza

Aby wzmocnić mięśnie brzucha wykonuj brzuszki, codziennie co najmniej 20 minut. Możesz stosować kremy i żele wyszczuplające, antycellulitowe, które ściągają skórę i wygląda ona wtedy na jędrniejszą. Takie kosmetyki nie są aż tak drogie i kupisz je w każdej drogerii.

Odnośnik do komentarza

Mięśnie brzucha bolączka prawie wszystkich którzy chcą się odchudzać. Bardzo trudno jest je wyrzeźbić i wymodelować bo jak żadne inne wymagają od nas systematyczniej pracy i wytrwałości.
Jest wiele ćwiczeń na mięśnie brzucha oprócz standardowych brzuszków możemy urozmaicić sobie trening następującymi ćwiczeniami:
1Połóż się na plecach na podłodze, nogi podnieś do góry tak aby były pod kątem prostym do ciała i rozchyl je na boki. Wyprostowane ręce ułóż między nogami. Wykonaj skłon z rękami wyprostowanymi do przodu.
2. Siądź na podłodze i oprzyj się z tyłu na ugiętych rękach. Następnie podnoś pięty nad podłogę (nogi zgiete w kolanach) i prostuj nogi do góry, po czym wracaj do pozycji początkowej. Ruch ma przypominać bujanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...