Skocz do zawartości
Forum

Zakrzepica przy Sylvie 30


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 lat biorę Sylvie 30. Nigdy nie miałam z ich powodu problemów, badania wychodziły w porządku. Z pewnych powodów musiałam iść do innego lekarza, który powiedział, że nie powinnam ich brać, bo powodują zakrzepicę. Poza tym nie przepisał mi innych tabletek, bo podobno powinnam zrobić 3-miesięczną przerwę. Nie wiem, co o tym sądzić - czy miał rację? A jeśli nie zacznę przyjmować kolejnego opakowania, to jestem zabezpieczona (ostatni stosunek miał miejsce w pierwszym dniu 7-dniowej przerwy)?

Odnośnik do komentarza

Ja słyszałam, że te 3-miesieczne przerwy to nic nie dają. Ale co lekarz to inna opinia. Skoro badania wychodzą poprawnie to chyba nie musisz się obawiac zakrzepicy, możesz dodatkowo się zabezpieczyć to zacznij stosowac Harmonelle, osłone do antykoncepcji. Zawiera ona składniki, które zmniejszają ryzyko zachorowania na zakrzepice.

Odnośnik do komentarza
Gość anilina

A nie myślałaś o zmianie antykoncepcji na niehormonalną? nie byłoby wtedy ryzyka zakrzepicy. Metody niehormonalne są tak samo skuteczne jak tabletki. Ja np używam Cyclotestu do npr. To komputer cyklu. Mam go od 2 lat i nie zaliczyliśmy wpadki. Poznałam do tego lepiej swoje ciało i cykl.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...