Skocz do zawartości
Forum

ostra biegunka a tabletki antykoncepcyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dwóch lat stosuje tabletki Vixpo. Wszystkie brane były punktualnie o tej samej porze, żadnej nie pominęłam. Podczas przyjmowania obecnego blistra miałam grypę żołądkową,. trwała od 17 do 22 tabletki. Pigułki przyjmuję o godzinie 20, biegunki na ogół występowały w nocy około godziny 1-2. Raz zdarzyło się luźne jednorazowe wypróżnienie o godzinie 21:30. Podczas przyjmowania obecnego blistra współżyłam dwa razy, w dniu 7 i 22, za każdym razem stosunek przerywany. Ostatniego dnia przyjmowania tabletek aktywnych dostałam brązowych plamień, które przerodziły się w normalne krwawienie z odstawienia i trwa do dzisiaj. Zwracając uwagę na fakt, że od połknięcia tabletki do biegunki mijały zawsze przynajmniej 4 godziny uznałam, że wszystkie tabletki powinny się wchłonąć i brałam je codzień standardowo, a teraz jestem w czwartym, ostatnim dniu tabletek placebo. Dopiero teraz dostałam olśnienia, skoro zawsze krwawienie z odstawienia występuje w 3-4 dni tabletek placebo, a teraz wystąpiło w ostatnim dniu tabletek aktywnych to któraś z nich mimo wszystko mogła się nie wchłonąć. Niestety już za późno na zrobienie przerwy bo właśnie kończe placebo i już jutro powinnam zacząć przyjmowanie kolejnego blistra. Stąd moje pytania: zapewne stosunek w dniu 22 nie był zapezpieczony? Czy dobrze zrobię przyjmując jutro kolejny blister (i ile czasu dodatkowo się zabezpieczać?) czy powinnam zrobić przerwe, poczekać do następnej miesiączki i zacząć wszytko od nowa? Wizyta u ginekologa, dopiero za półtora tygodnia. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...