Skocz do zawartości
Forum

Po elektrokonizacji szyjki cytologia LBC nie wyklucza HSIL


Rekomendowane odpowiedzi

W styczniu pobrano mi wycinki, wynik: CIN I/II HSIL w strefie przejsciowej. Pod koniec kwietnia mialam e.konizacje, wynik wycinku: CIN III HSIL. Dzis odebralam cytologie LBC w nadzieji na dokladny wynik. Wynik mnie dziwi bo: flora bakteryjna- skąpa, obraz cytologiczny nieprawidłowy, nieprawidłowe komórki, komorki nablonka wielowarstwowego plaskiego, nie mozna wykluczyc zmiany srodplaskonablonkowej duzego stopnia HSIL (ASC-H). Interpretacja wyniku: inne zmiany odczynowe związane z zapaleniem lub typową regeneracją. Uwagi: bardzo liczne leukocyty, komorki metaplastyczne z cechami degeneracji. Zalecenia: kontrola po leczeniu, wskazana kolposkopia. I teraz moje pytania: czy wynik jest precyzyjny? Specjalnie zrobilam plynna cytologie by miec jasnosc czy zmiany dysplastyczne zostaly prawidlowo wycięte i wiem, że nic nie wiem... Moze za wczesnie zrobilam ta cytologie? Po 37 dniach po konizacji... Stad te durne wyniki? Czy mozliwe, że spartolili mi tą konizacje i nie wycieli wszystkiego? Mam 31 lat, jeszcze nie rodziłam, a dodam, że chcę miec dzieci. Ale też chce byc zdrowa zachodząc w ciąże. Jakie badanie mam zrobic by sprawdzic czy HPV jest w moim DNA??? Czy jak jest to moje dzieci tez go beda miec???

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...