Skocz do zawartości
Forum

Nieregularny cykl a możliwość owulacji w 7. dniu cyklu


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy przy cyklu nieregularnym co 24,26,27czy29 dniowym możliwa jest owulacja w 7 dniu cyklu.Dwie ostatnie miesiączki miały cykl 27 dniowy.Dodam ,że miesiączka zaczęła mi się 10 czerwca,a 16 odczuwałam już ból z prawej strony promieniujący na dól pleców i tak myślę, że to była owulacja bo wcześniej niż takiego nie miałam dopiero w połowie cyklu i czy mogło dojść do zapłodnienia jeśli współżyłam 12 i 13.06 w pełnym stosunku oraz 16.06 gdzie był to stosunek przerywany? Dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Przy nieregularnych cyklach bardzo trudno odgadnąć czy też wyliczyć dni płodne i owulację. Ale jeśli ten cykl okaże się tym krótszym (24-dniowym), to jak najbardziej prawdopodobny jest początek owulacji w dniu 16 czerwca, tym bardziej, że odczuwałaś jej symptomy. Zważywszy na czas żywotności plemników (który w sprzyjających warunkach wynosi nawet do 7 dni w drogach rodnych kobiety, ale zazwyczaj jest krótszy) to ciąża teoretycznie jest możliwa. Ponadto odbyłaś stosunek przerywany w dniu 16.06, gdzie mogła wystąpić owulacja, a taki rodzaj seksu nie zabezpiecza przed ciążą, bowiem może wydzielać się preejakulat, który też może zawierać plemniki, a co za tym idzie - zapłodnić. Najlepiej po 14 dniach od stosunku wykonaj test ciążowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...