Skocz do zawartości
Forum

zapomniana tabletka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję porad dotyczących zaistniałej sytuacji. Wpadłam w panikę i wydaje mi się, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo duże, dlatego proszę o porady. Od 3 lat przyjmuję tabletki Daylette, teraz Lesiplus i nigdy nie zdarzyło mi się jeszcze zapomnieć tabletki. Otóż, dnia 5 czerwca (piątek) o godz. 21 zapomniałam przyjąć ostatniej tabletki aktywnej, czyli 24 tabletki i przyjęłam ją dopiero dnia następnego równo 12 godzin od pominięcia, czyli o godz 9.00. Sobota (dzień w którym przyjęłam zapomnianą tabletkę) miała być pierwszym dniem przerwy według zaleceń. Tak też zrobiłam, w sobotę wieczorem nie przyjęłam już żadnej tabletki, gdyż od razu przeszłam do tabletek placebo - kolejno 4 dni przerwy (sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek). W środę rozpoczęłam przyjmowanie tabletek z nowego opakowania i tak w 6 dniu brania tabletek aktywnych z kolejnego blistra kochałam się z moim partnerem, który skończył we mnie. Moje obawy dotyczą wydłużenia okresu przerwy i tym samym nieskuteczności antykoncepcji. Czy zażycie tabletki równo w 12 godzinie po zapomnieniu powoduje ryzyko nieskuteczności? Czy zrobione przeze mnie 4 dni przerwy były odpowiednie? W ulotce jest napisane, iż należy przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że trzeba przyjąć dwie tabletki na raz. Kolejne tabletki znowu należy przyjmować o zwykłej porze. Zamiast stosowania białych tabletek placebo z tego blistra,należy je wyrzucić i rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego blistra (początkowy dzień będzie inny) lub też przerwać stosowanie różowych tabletek zawierających substancje czynne i przejść bezpośrednio do 4 białych tabletek placebo. Jak widać nie zastosowałam się do żadnej z wymienionych uwag, ponieważ sama nie wiem czemu w tamtej chwili uznałam ze przyjecie zapomnianej tabletki równo 12 godzin od zapomnienia chroni mnie nadal skutecznie. Bardzo proszę o opinię na temat tego czy ciąża jest możliwa. Dodam jeszcze, iż tydzień przed zapomnianą tabletką oraz tydzień po jej zażyciu nie kochałam się z moim partnerem, a owy stosunek nastąpił dopiero w 6 dniu rozpoczęcia nowego blistra

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...