Skocz do zawartości
Forum

Dobrowolne zgłoszenie sie do szpitala psychiatrycznego.


Gość Pan Kowalski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pan Kowalski

Witam.
Kieruje się do Was z pytaniem, czy nie posiadając ubezpieczenia mogę zgłosić sie na leczenie psychiatryczne na zamknietym oddziale. Od wielu lat przeżywam poważne stresy, przejmuje sie wszystkim co mnie dotyczy. Straciłem wszystkich znajomych poprzez izolacje. Czesto kiedy widze wiadomość od kogoś nie potrafie odpisac, a kiedy chce po pewnym czasie, czuje ze to nie na miejscu. Odczuwam głęboką depresje, czasem nie potrafie nawet wyjść z łóżka przez co czesto trace prace. Odczuwam wyższe emocje, dziwne uczucie, że nie jestem w miejscu w którym powinienem być. Smutek jest moją codziennością. Nie pamiętam juz chwili, w ktorej byłem szczęśliwy i spokojny nie bojąc sie "jutra". Rodzina sie mną nie interesuje, a kobieta z którą mam dziecko zdradziła mnie z najlepszym przyjacielem. Mam częste wybuchy agresji, nie robie krzywdy sobie ale innym. Czesto potrafie byc do granic mściwy, a kilka razy zdarzylo mi się uderzyć kobiete po jej zdradzie mimo ze powinienem porozmawiac i opanowac się. Czuje nienawisc do wszystkiego do okola. Nawet gdy przejezdza obok mnie byle jakie auto na ktorym sie skupie, mówie sobie "ten człowiek ma normalne zycie i tez takiego pragne" choć nie moge wyjsc z moich fobii. Boje sie tłumów, czuje sie oceniany przez wszystkich co wykancza mnie w pracy. Wszystko to sprawia, że chce odciąć sie od emocji, uciec, ale kazde miejsce nie ratuje mnie. Boje się samobojstwa mimo, że wiem że to jedyne wyjscie, żeby pozbyc sie uczuć, które mam w sobie. Jestem bardzo wrażliwą osobą lecz staram sie tego nie pokazywać. Jestem sam, zdany tylko na siebie. Rzeczywistość mnie przerasta. Czy w takim stanie jest mozliwosc odciecia mnie od codziennosci poprzez zamkniecie w ośrodku i leczenie. Chciałbym w koncu widziec świat w jaśniejszych kolorach. Czy bez ubezpieczenia (straciłem prace, powodem była niewydajność i "umysłowa nieobecnosc") mogę starać sie o takie leczenie? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli psychiatra uznał by u Ciebie chorobę psychiczną kwalifikująca się do leczenia zamkniętego ,Twój pobyt sfinansuje Skarb Państwa.
Depresja nie jest chorobą psychiczną,poza tym Twoje zaburzenia osobowości chyba nie kwalifikują się do leczenia szpitalnego, nie wiem , musisz zgłosić się do psychiatry,on musi postawić najpierw diagnozę.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...