Skocz do zawartości
Forum

Huśtawki nastroju u 15-latki


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15lat. Mam bardzo duże huśtawki nastroju, przykre wspomnienie z dzieciństwa, towarzyszące od dziecka myśli samobójcze, lęki przed odrzuceniem. Nie potrafię dogadać się z ludźmi. Rozumieją co innego niż zamierzam im przekazać. W ostatnim czasie nasilające się bóle głowy. EEG, TK i rezonans nic nie wykazały. Czytałam mnóstwo artykułów o depresji i przez przypadek o osobowości borderline. Czy możliwe, aby mogła się ona u mnie rozwijać? Potrzebuję psychiatry? Wszystkie objawy pasują...

Odnośnik do komentarza

Sugerowałbym przynajmniej jedną wizytę u psychiatry - profilaktycznie. Choćby ze względu, że jemu będziesz mogła opowiedzieć wszystko dużo dokładniej, niż na forum.

Kwestia odpowiedniego specjalisty też jest istotna, bowiem każdy ma inne podejście do pacjenta. Jedni utożsamiają się z problemem pacjenta(czasami nawet za bardzo), drudzy podchodzą do tematu ignorancko.

Odnośnik do komentarza

Nie mam dobrych relacji z rodzicami, a kwestia powiedzenia im, żeby umówili mnie do psychiatry nie wchodzi w grę. Również wolałabym, aby to co powiedziała psychiatrze pozostało między mną, a nim. Nie chcę, aby moi rodzice byli w to angażowani. Obawiam się również, że jak już dojdzie do takiego spotkania to zostanę źle zrozumiana, a moje słowa źle odebrane. Zamknęłam się w sobie i unikam jakichkolwiek spotkań, dlatego liczę, że może na tym forum znajdę pomoc.

Odnośnik do komentarza

Ann298, przez Internet nie da się postawić diagnozy. Powinnaś w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem, by sprawdzić chociażby, skąd te bóle głowy. Możliwe, że podłoże problemów ma charakter emocjonalny, wówczas należałoby skierować swoje kroki do psychiatry albo psychologa. Jeśli masz problemy, o których nie chcesz rozmawiać z rodzicami, a chciałabyś się komuś "wygadać", możesz skorzystać ze wsparcia psychologa szkolnego. Nie martw się - obowiązuje go dyskrecja. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...