Skocz do zawartości
Forum

12,5 godziny opóźnienia w przyjęciu tabletki a ryzyko ciąży


Gość k...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stosuje antykoncepcję od 4 miesięcy. Ostatnio 6 tabletkę z bloczku wzięłam o 12.5 godziny za późno. W ulotce jest napisane że do 12 godzin opóźnienie jest akceptowane. Chciałam się spytać czy jest ryzyko zajścia w ciążę jeśli ostatni raz uprawialismy seks dzień przed tą opóźniona tabletka? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, Od prawie roku zażwam tabletki antkoncepcjne (na początku Vixpo, aktualnie Slvie 20). Cały czas stosowałam je regularnie, jednak ostatnio zapomniałam wziąć (w środę )18 tabletki , zażyłam ją po około 13 godzinach, a kolejną o zwykłej porze. W poprzednim tygodniu, w niedzielę współżyłam z moim partnerem. Zgodnie z instrukcją połączyłam dwa opakowania. Nurtuje mnie jednak pytanie, czy jest ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

Biorę Vibin od 8 miesięcy, 22 lis miałam okres(4dni). Kontynuowałam tabletki w grudniu, jednak w I tyg, zapomniałam o tabletce i przyjęłam ją po 13 h. 16 gru doszło do pełnego wytrysku w pochwie. Zrobiono mi usg, lekarz stwierdził, że w ciągu ostatnich 2, 3 dni do owulacji nie doszło a endometrium jest cienkie, ale dla pewności wypisał mi escapelle po 13 h. Wzięłam tez ostatnia vibin. Okres mam w terminie tj 20 gru, ale jest bardzo skąpy. Czy jest ryzyko ciąży czy to efekt vibin escapelle ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od mniej więcej 12 do 16 dnia cyklu zdarzyło mi się przyjęcie tabletek anty. z opóźnieniem dłuższym niż 12 godzin. W tym czasie, jak i przed pominięciami współżyłam. 15 dnia cyklu zaczęłam plamić, lecz po 3 dniach to ustało. Od tego czasu czuje się słabo, źle, miewam mdłości, bóle podbrzusza, jestem senna, często oddaje mocz. Teraz jestem między 23 a 24 dniem cyklu i kolejne dawki przyjmuje normalnie.Czy jest możliwe to, że mogłam zajść w ciążę?( tabletki biorę już ósmy miesiąc)

Odnośnik do komentarza

Otóż biorę tabletki antykoncepcyjne. Biorę je o 21, jednak w sobotę wieczorem zapomniałam o niej i wzięłam ją od razu rano( upłynęło troszkę więcej niż 12h). Natomiast w niedziele wzięłam już ją o normalnej porze. Wczoraj doszło do tego, że mój chłopak był we mnie, ale kiedy poczuł, że dochodzi od razu wyszedł. Nie mamy pewności czy coś nie poleciało w środku. Przy takim obrocie spraw z tabletkami, są szanse na ciążę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...