Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Gdzie wykonać badania ustalające ojcostwo?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , pytanie może trochę z innej beczki, ale chciałbym zrobić test na ojcostwo i nie wiem jak się za to zabrać i do kogo miałbym się z tym zwrócić . Nie wiem w ogóle gdzie wykonują takie badania . Czekam na Państwa odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Barbara Prokurat

Na początku proponuję Panu zastanowić się na jakim rodzaju badania Panu zależy? Mam tu na myśli dwa podstawowe typy badań: test prywatny i test sądowy. Jeśli zależy Panu wyłącznie na rozwianiu wątpliwości, to najlepszym rozwiązaniem jest test prywatny. Z takich badań korzysta najwięcej osób, bo dają one dużo możliwości: po pierwsze ma Pan wybór co do sposobu pobrania materiału. Może Pan pobrać próbki samodzielnie w domu lub w punkcie pobrań; po drugie samo badanie może Pan wykonać tylko na próbce pobranej od Pana i od dziecka. Zazwyczaj do badania pobiera się wymaz z wewnętrznej strony policzka, ale istnieje też możliwość, aby skorzystać z innych próbek.

Natomiast, gdyby chciał Pan wykorzystać wynik badania jako dowód dla sądu, to próbki wtedy pobierane są od trzech osób (od Pana, dziecka i matki) są w punkcie pobrań w obecności świadków. Jest to formalna procedura, gdzie dodatkowo do wyniku badania otrzymuje Pan opinię eksperta z zakresu ustalania ojcostwa.

Jak znaleźć laboratorium? Wystarczy, że wpisze Pan do wyszukiwarki hasło “testy na ojcostwo”. Powinny pojawić się wtedy oferty wielu laboratoriów działających w Polsce.
Jak będzie Pan dokonywał wyboru laboratorium to proszę zwrócić uwagę na ich doświadczenie (chodzi o doświadczenie w wykonywaniu wyłącznie testów na ojcostwo), opinie na ich temat, ale również proszę dopytać o inne rzeczy takie jak: czas oczekiwana na wynik, ile markerów genetycznych jest badanych (16 czy 24 markery), czy w cenie jest ubezpieczenie, które zagwarantuje Panu możliwość pobrania próbek drugi raz jeśli za pierwszym razem nieprawidłowo pobierze je Pan, czy w cenie badania jest możliwość pobrania próbek na miejscu w punkcie pobrań, czy na wyniku badania pojawiają się profile DNA badanych osób itp.

To są czynniki, na które wiele osób nie zwraca uwagi, a jednak w niektórych przypadkach mogą przyczynić się do uzyskania bardziej dokładniejszego wyniku badania oraz zapewnić Panu stałą cenę niezależnie od tego czy próbki będą prawidłowo pobrane czy nie.

Odnośnik do komentarza

Rozsądne ceny mają w firmie Medicogen. Znalazłem ich kilka tygodni temu jak potrzebowałem wykonać takie badania. Dziewczyna mnie chciała dosłownie wrobić w dziecko...Masakra, niektóre kobiety są tragiczne po prostu. Co do konkretów to na stronie www.medicogen.com/cennik jest ich cennik.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...