Skocz do zawartości
Forum

Jaśnie_Panienka

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Treść opublikowana przez Jaśnie_Panienka

  1. Proponuję lekkie danie, oparte na warzywach i cielęcinie :) Na tarce należy zetrzeć dwie marchewki, jedną małą pietruszkę i młodą cukinię. Paprykę i cebulę kroimy w drobną kosteczkę. Na odrobinie oliwy z oliwek podsmażamy cebulę, a następnie dodajemy kolejno paprykę, marchewkę, pietruszkę i cukinię. Całość dusimy kilka minut, aż warzywa lekko zmiękną. Następnie całość zalewamy passatą pomidorową (ok. 500 ml) i domowym bulionem warzywnym (ok 500 ml). Przyprawiamy papryką łagodną i pieprzem. W zależności od upodobań możemy dodać również zioła prowansalskie i koperek. Cielcinę kroimy na niewielkie plasterki a następnie doprawiamy pieprzem i dowolnymi ziołami. Mięso dodajemy do warzyw i dusimy na wolnym ogniu przez około pół godziny. Całość najlepiej podawać z kaszą (jaglaną lub gryczaną). Można również jeść bez dodatków.
  2. Na takie pytanie może odpowiedzieć jedynie lekarz, kierujący do zabiegu. Poza tym bez norm ciężko stwierdzić prawidłowość wyników.
  3. Nie sądzę, żeby refluks jako taki miał wpływ na wypadanie włosów - może masz po prostu jakieś niedobory i stąd ten problem. Zmień dietę, zacznij pić regularnie skrzyp i pokrzywę, poszukaj wcierek (np. jantar jest bardzo fajny) plus jakieś dobre maski, oleje i łagodny szampon - to najlepiej pomoże na włosy.
  4. Zmniejszenie obwodu uda o 10cm to naprawdę sporo i w ciągu tygodnia, a nawet miesiąca jest to nierealne. Tak szybko mogłyby pomóc tylko zabiegi chirurgiczne, a i w tym wypadku okres gojenia byłby zapewne dłuższy
  5. Ból rzeczywiście może być objawem PCOS, ale równie dobrze czegoś zupełnie innego - skontaktuj się ze swoim ginekologiem, bo tak na odległość raczej ciężko będzie coś stwierdzić.
  6. Jeżeli byłaś zabezpieczona prezerwatywą to ryzyka nie ma, ale jeżeli partner najpierw kochał się z Tobą bez prezerwatywy to takie ryzyko istnieje.
  7. Nie miałaś kontaktu ze spermą więc to naprawdę mało prawdopodobne.
  8. To naprawdę nieźle zamieszałaś :) Jeżeli tabletki przyjmujesz od dawna to raczej nic się nie powinno zdarzyć, ale przez następny tydzień lepiej się zabezpieczać dodatkowo.
  9. Masz dopiero 15-lat - jest szansa, że piersi po prostu Ci urosną. Poza tym - skuteczne są tylko zabiegi operacyjne, albo medycyny estetycznej, a tego nikt nie wykona u niepełnoletniej dziewczyny. Wszystkie dziwne kremy i napary nie pomogą - musisz się uzbroić w cierpliwość :)
  10. Koniecznie idź do lekarza! Tak duże różnice w cyklach powinny być odpowiednio wyregulowane, bo mogą być objawem przeróżnych chorób.
  11. Złapałaś pewnie jakąś infekcję - radziłabym iść do ginekologa, bo samodzielne leczenie może nie pomóc.
  12. Nikt Ci raczej nie przewidzi jak dużo może urosnąć penis przez następne 6 lat - musisz spokojnie zaczekać na efekty :)
  13. Nie wiem z jakiego jesteś miasta, a bez tego ciężko cokolwiek doradzić. Wpisz sobie laboratorium genetyczne + miasto albo genetyk + miasto w wyszukiwarce i na pewno coś znajdziesz w okolicy!
  14. Podejrzewam, że uszkodziłeś sobie ścianki odbytu i stąd ta krew - to dosyć delikatna okolica i nie trudno o jakieś otarcia. Miejsce musi się zagoić. Ale jeżeli krew będziesz widzieć jeszcze przez kilka dni to koniecznie idź do lekarza, bo może to być coś poważnego.
  15. Nie sądzę, żeby ktoś na podstawie kilku zdań mógł zdiagnozować nerwicę. Idź do psychologa albo poproś swojego lekarza o skierowanie do psychiatry. Na pewno Ci pomogą! :)
  16. Na pewno zacznij od internisty - pewnie bez podstawowych badań się nie obejdzie. Poza tym tylko lekarz pierwszego kontaktu może dać Ci skierowanie do specjalisty
  17. Jest nikła szansa na ciążę skoro dziewczyna nie miała styczności z plemnikami. Spóźnienie pewnie wynika z stresu, ale jeżeli będzie długotrwałe to poszłabym na jej miejscu do ginekologa, bo może mieć jakieś zaburzenia
  18. 15 to nie jest spóźnienie! - tabletki przyjmuje się o określonej porze, ale nawet spóźnienie o godzinę nie jest problemem :) Miałaś krwawienie, wszystkie testy są negatywne, lekarz nic nie widzi, nie spóźniłaś się z tabletką - nie jesteś w ciąży! :)
  19. Nie wiem czy się zabezpieczasz w jakiś sposób, ale seks w trakcie okresu nie zabezpiecza Cię przed ciążą! Na Twoim miejscu poszłabym do ginekologa.
  20. Nie powinno - pod warunkiem, że połknęłaś ją w całości. Na przyszłość radziłabym je normalnie łykać, bo przecież i tak są malutkie :)
  21. Na wygląd miesiączki może mieć wpływ mnóstwo rzeczy - i jest to całkowicie normalne, że może różnić się pomiędzy poszczególnymi cyklami. Jeżeli Cię to martwi idź do ginekologa.
  22. 1. Jakie czynniki sprzyjają powstawaniu rozszerzonych naczynek? - Cera naczynkowa jest w dużej mierze kwestią genetyczną - niektóre osoby są po prostu bardziej podatne na występowanie tzw "pajączków" czyli rozszerzonych naczynek krwionośnych. Istnieją jednak czynniki, które przyspieszają ich pojawianie się. Negatywny wpływ mają szczególnie szybkie zmiany temperatur, które powodują szybkie kurczenie się lub rozszerzanie naczynek (np. przechodzenie z ciepłych pomieszczeń na zewnątrz w trakcie zimy lub korzystanie z sauny). Wpływ mogą mieć też warunki atmosferyczne, takie jak niska temperatura i mroźny wiatr. Powstawaniu rozszerzonych naczynek może także sprzyjać zła pielęgnacja (silne środki oparte na alkoholu lub długie, gorące kąpiele) oraz źle dobrana dieta. Powstawaniu pajączków pomagają też stres, stosowanie antykoncepcji hormonalnej lub choroby wewnętrzne. 2. Podaj właściwości/sposób działania witaminy K. - Witamina K ma dobry wpływ na układ krwionośny, dlatego dobrze działa na cerę naczynkową. Wspomaga proces krzepnięcia krwi i pozytywnie działa na gojenie się małych ranek. Preparaty z jej zawartością pomagają uszczelnić naczynia krwionośne i przeciwdziała ich rozszerzaniu. Dzięki swoim właściwościom pomaga w wyrównaniu kolorytu cery naczynkowej, zmniejsza widoczność rozszerzonych naczynek i przyspiesza rozjaśnianie niewielkich zasinień spowodowanych problemami z naczyniami krwionośnymi. Witamina K może pomóc także w sytuacjach, kiedy na skórze pojawia się okresowe zarumienienie lub podrażnienia. 3. Jak pielęgnować skórę naczynkową? - Cera naczynkowa wymaga delikatnej pielęgnacji, ponieważ silne środki mogą dodatkowo ją podrażniać. Odpowiednie będą delikatne preparaty myjące z wyciągami z kasztanowca i witaminą K. Należy unikać produktów zawierających duże ilości alkoholu lub substancji działających drażniąco (np. olejek herbaciany). Negatywny wpływ mogą mieć też peelingi mechaniczne, dlatego lepszym rozwiązaniem są delikatniejsze peelingi enzymatyczne, głównie przeznaczone do tego rodzaju skóry. Cerę naczynkową należy nawilżać kremami przeznaczonymi specjalnie do tego typu cery. Są one delikatniejsze i zawierają substancje wzmacniające ściany naczynek krwionośnych (np. rutynę, alantoinę, witaminę K). Ważne, aby kremy chroniły naszą cerę przed warunkami atmosferycznymi, dlatego zimą wybierać należy kremy ochronne, specjalnie na tę porę roku, a latem takie, które zawierają filtry UV. Dobry wpływ na cerę naczynkową będą miały też maseczki nawilżające.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...