Skocz do zawartości
Forum

Nieregularny cykl a dni płodne


Gość madlenolsztyn

Rekomendowane odpowiedzi

Gość madlenolsztyn

Witam mam 22 lata i moim problemem jest to że przez nieregularny okres nie mogę zajść w ciąże...raz cykl mam co 32 dni,później co 27,a teraz już sama nie wiem czy mi się spóźnia czy nie bo obliczając ostatni cykl 27 dni to spóźnia mim się 3 dni...jak mam obliczać sobie dni płodne i niepłodne przy takich miesiączkach?Bardzo proszę o pomoc-madlen

Odnośnik do komentarza

Możesz zgłosić się do lekarza po leki regulujące cykle. Rzeczywiście trudno jest obliczać tu dni płodne, ale to mimo wszystko jest mniej więcej możliwe. Po prostu nie będziesz miała konkretnego dnia, a przedział, kiedy powinna byc owulacja. Poza tym możesz uśrednić sobie cykl, czyli, jeśli raz 27 a raz 33 to załóżmy, że cykl ma 30 dni i wtedy owulacja jest 16 dnia cyklu, a dni płodne jeszcze trzy dni przed owulacją i dwa po. Poza tym możesz obserwować swoje ciało. W dniu owulacji z pochwy wydobywa się jasny śluz i temperatura jest nieznacznie powiększona.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie odnośnie ustalania dni płodnych przy nieregularnym okresie. Czy rzeczywiście jest taka metoda że od najdłuższego cyklu odejmuje się 11, a od najkrótszego 20 w każdym przypadku (biorąc pod uwagę całoroczny cykl)? I czy przy pierwszych dniach miesiączki: 5.01 br, 4.02, 26.03, 29.04, 28.05, 26.06, 24.07, 20.08, w sierpniu moimi dniami płodnymi jest środek cyklu? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...