Skocz do zawartości
Forum

Szkoła ponadgimnazjalna


Gość Cuyer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Dzisiaj nauczyciel poinformował nas o liczbie chętnych i liczbie miejsc na dany kierunek. Okazało się, że na mój kierunek czyli biol-chem chętnych jest ponad 80 osób, a miejsc jest tylko 48. Trochę się zaniepokoiłem, że mogę się nie dostać. Do liceum zazwyczaj idą dziewczyny (szczególnie na ten profil), a one lepiej z reguły się uczą i mają większą szansę na dostanie się. Moja średnia ocen wynosi około 4-4,2
a z egzaminu gimnazjalnego napisałem większość na 80%, jedynie z matematyki na około 60%. Czy jest powód do obaw?

Odnośnik do komentarza

Cuyer, poczekaj na oficjalne wyniki z egzaminu gimnazjalnego i na rekrutację w danych szkołach, do których będziesz składał papiery. Tak naprawdę próg punktowy do klasy o danym profilu jest ustalany w oparciu o wyniki osób, które ubiegają się do danej klasy. Na razie niewiele można powiedzieć. Tak naprawdę to szkolne komisje rekrutacyjne prowadzą postępowanie rekrutacyjne według kryteriów ustalonych przez szkołę. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Domyślam się, że w mieście w którym mieszkasz jest tylko jedno liceum. Skąd wiesz, że jest aż tylu chętnych, a po za tym, jak mogą przyjąć 48 osób, skoro przeciętna klasa liczy 30, max 32 osoby?
Czy byłeś na "dniach otwartych" w tym liceum?
Dowiedz się jakie kryteria obowiązywały w ubiegłym roku, a dokładnie z jaką najniższą liczbą pkt rekrutacyjnych została przyjęta osoba do tej klasy.
Takie dane można znaleźć w internecie (nie wiem jak jest w miejscu, gdzie mieszkasz).
Orientacyjną ilość pkt za egzaminy już znasz (jest całkiem nieźle), zawalcz o jak najlepsze oceny na koniec roku i wstępnie policz swoje punkty.
Gdybyś się nie dostał do wymarzonej klasy, możesz pójść do innej, a w drugiej klasie w ramach rozszerzenia jako fakultet wybierzesz dodatkowo biologię lub chemię.
Jeśli masz ambicje w przyszłości studiować, odradzam technikum. Co prawda można zdobyć zawód, ale, nie oszukujmy się, poziom nauczania, jest bez porównania niższy niż w liceum.
Bądź dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...