Skocz do zawartości
Forum

Czy to może być fobia społeczna ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem osobą rozmowną,towarzyską.Nie boję się występów publicznych.Natomiast ogarnia mnie umiarkowany lęk gdy idę sama ulicą lub gdy muszę sama pojechać do większego miasta,wolę gdy ktoś jest ze mną.Komunikacja z ludźmi nie sprawia mi problemów.Lęk dotyczy tylko sytuacji opisanej powyżej.Zastanawiam się czy problem może leżeć w tym,że jestem jedynaczką i to przez nadopiekuńczość.Czy to może być fobia społeczna?

Odnośnik do komentarza

Witaj Anno!

Jeżeli jesteś osobą towarzyską, rozmowną, inicjujesz rozmowy, nie boisz się kontaktu z ludźmi, to nie masz fobii społecznej. Twój lęk ma charakter specyficzny, bo pojawia się w konkretnych izolowanych sytuacjach - gdy jesteś sama w obcym mieście i gdy idziesz sama ulicą. Być może przyczyną jest nadopiekuńczość ze strony rodziców w czasie dzieciństwa, ale niewykluczone też, że przyczyna tkwi gdzieś indziej (np. byłaś świadkiem jakiegoś wypadku na drodze, zostałaś przez kogoś napadnięta na ulicy, zgubiłaś się w mieście jako małe dziecko?). By poznać źródło Twoich lęków, należałoby dokonać głębszego wglądu w siebie, np. konsultując się z psychologiem/psychoterapeutą. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...