Skocz do zawartości
Forum

Niepewność, tabletki antykoncepcyjne, antybiotyk, plamienie.


Gość nias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!
Mój problem jest następujący. Biorę tabletki antykoncepcyjne (głównie z powodu bólu menstruacyjnego, antykoncepcja jest raczej dodatkiem). Brałam dwa opakowania pod rząd, żeby uniknąć krwawienia. Opakowanie skończyłam we wtorek, 21 kwietnia. Muszę się jednak przyznać, że zdarzało mi się nie wziąć paru tabletek, bądź wziąć je z opóźnieniem. 9 kwietnia przeziębiłam się i brałam wszelkiego rodzaju Gripexy, Upsariny i Herbapecty, jednak nic nie dały i od 15 kwietnia do 22 brałam antybiotyk Augumentin, dwie tabletki na dzień, jedną w tym samym momencie co antykoncepcyjną. W ulotce Augumentinu nie było nic na temat wpływu na tabletki antykoncepcyjne, jednak znów w pigułkach na ulotce jasno wynikało, że środek, jakim jest Augmentin zawiera substancje osłabiające działanie antykoncepcji.
I teraz tak: współżyłam 14 i 19 kwietnia. Bez dodatkowych zabezpieczeń. 20 zobaczyłam na spodniach od piżamy ślad krwi, a potem przez cały dzień ze śluzem miałam takie niteczki krwi, bardziej nawet ten śluz był po prostu zabarwiony na różowo. Sukcesywnie plamienie to malało w ciągu dnia. Na drugi dzień nic nie było z krwawienia, jedynie śluz - identyczny jak płodny - rozciągliwy, bezwonny i przezroczysty. I teraz nie wiem, czy mogło to być plamienie po stosunku, plamienie implantacyjne, czy może implantacyjne wywołane stosunkiem poprzez "dotknięcie" szyjki macicy, a może z powodu obniżenia hormonów? Do dzisiaj, 25 kwietnia, nie myślałam zbytnio o możliwości ciąży. Zastanawia mnie jedynie conocna zgaga od jakiegoś czasu i wczorajsze uporczywe zawroty głowy. Jedyne co mogę sobie wmówić, to to, że chyba pieką mnie czasem piersi, takie dziwne wrażenie mam.
Z reguły krwawienie dostaje 5-7 dni po odstawieniu tabletek, dziś jest dzień 4, od kilku dni boli mnie brzuch tak "okresowo", ale przy każdym skurczu jedynie wydobywa się ze mnie dużo śluzu, już nie takiego jak płodny, bardziej mlecznego.
Oczywiście wiem, że tu wróżek nie ma i nikt mi nie powie: tak, jesteś w ciąży, nie, nie jesteś w ciąży ;) proszę jedynie o interpretację możliwości ciąży oraz kiedy mogę wykonać test - czy już teraz będzie wiarygodny, czy mam poczekać, a także czy możliwe będzie lekkie krwawienie z odstawienia tabletek i jednocześnie ciąża?
Bardzo proszę o wszelakie wyrażanie zdania na ten temat. Nie ukrywam, że dziecko byłoby dobrą wiadomością, bo to już czas, a jakoś z przyzwyczajenia nie możemy się z mężem świadomie zdecydować, bo "a może jeszcze nie"..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...