Skocz do zawartości
Forum

moj ojciec mowi od rzeczy


Gość tola ola

Rekomendowane odpowiedzi

Ojciec ma 80 lat.Jest alkoholokiem ktory nie pije 12 lat.od okolo 8 lat ojciec moj mowi rzeczy ktore mnie przerazaja np.mowi ze w telefonie sa podsluchy,ze ktos go przesladuje,sledzi.Slyszy sasiadow co mowia(nie jest to mozliwe ze wzgledu na odleglosc).pamietam ze ojciec od zawsze byl dziwny.16 lat temu zaatakowal mnie slownie kiedy sobie patrzylam zamyslona przez okno zebym w glowie nie spiskowala przeciwko mu.Kiedy malowalam paznokcie zwyzywal mnie od narkomanow ze niby wacham lakier naumyslnie(prawda jest taka ze ja nigdy niczego nie naduzywalam wiec nie ma nawet powodu mbie o takie rzeczy posadzac,jestem manicurzystka).pare lat temu dostalam od ojca 2 listy bardzo dziwny ze mam nikomu nie ufac..w drugim oskarzyl mnie o straszne rzeczy (ze niby bylam w ciazy i ze usunelam dziecko ja nigdy nie bylam w ciazy) ze lubie masochizm itd...
Przeraza mnie wlasny ojciec.

Odnośnik do komentarza

tola ola, drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy, ale w świetle tego, co napisałaś, można podejrzewać u Twojego ojca poalkoholowe zaburzenia psychiczne, m.in. psychozę poalkoholową. Czy ojciec jest pod opieką lekarza? Jeśli nie, to powinien się skonsultować z lekarzem psychiatrą, by ten go zdiagnozował i zaproponował mu odpowiednie leczenie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Dobry byłby psychiatra, ale wątpię, czy jej ojciec da się namówić na taką wizytę.
A i tak radzę, byś się po prostu nie przejmowała głupim gadaniem.
Powiedz sobie, że pomieszało mu się w głowie, że nic na to nie poradzisz.
On jest chory, a choremu można współczuć, ale nie należy się tym zadręczać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...