Skocz do zawartości
Forum

wahania nastroju


shify

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 15 lat i od miesiąca odczuwam duże wahania nastroju. Wahania nie ograniczają się tylko do stanu szczęścia i lęku. Czasem dochodzi do sytuacji w której podczas jednej godziny jestem zmęczony i zdekoncentrowany a w drugiej jestem energiczny i wyspany. Wszystkie uczucia takie jak szczęście, strach, zmęczenie i skupienie przychodzą "falami". Piszę na państwa stronie ponieważ na innycj stronach po wpsaniu lekkie zmęczenie wyskakuje milion zakladek o hasłach: "guz mózgu" albo "cukrzyca" :) depresję raczej u siebie wykluczam poniewarz zawsze mam dość dobry humor. Problemów z apetytem raczej także nie dostrzegłem. W takim razie czy to normalne w moim wieku? Dziękuję i proszę o odpowiedz poniewarz od miesiąca myśl czy mam guza mózgu lub innych zaburzeń nie daje mi się skupić. Problemów ze snem także nie mam, po spaniu jestem wypoczęty, problemy pojawiają się w południe-popołudnie.

Odnośnik do komentarza

shify, wahania nastroju nie muszą od razu świadczyć o jakichś zaburzeniach emocjonalnych. Zauważ, że masz 15 lat - w tym wieku labilność emocjonalna to nie jest nic nadzwyczajnego. W jednej chwili możesz płakać, smucić się, bać, by za chwilę skakać z radości. Wynika to z burzy hormonalnej. Podobnie jest ze zmęczeniem. W okresie dorastania organizm szybko rośnie, więc potrzebuje energii i snu, stąd u Ciebie prawdopodobnie uczucie zmęczenia w ciągu dnia. Niemniej jednak jeżeli się czymś niepokoisz, zawsze możesz porozmawiać z lekarzem rodzinnym. Wierzę jednak, że nic Ci nie dolega, a objawy, o jakich napisałeś, są symptomem rozwijającego się organizmu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...