Skocz do zawartości
Forum

Mam straszne problemy w szkole


Gość Ola 15 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ola 15 lat

Hej :) chodzę do 2 klasy gimnazjum i mam problemy z ludźmi z klasy. W 1 klasie było spoko aż moja przyjaciółka zaczęła wygadywać o mnie okrone kłamstwa typu że nie stać mnie na buty z adidasa z pumu i tak dalej mówi jeszcze że nie stać mnie aby moi rodzice opłacili wodę i prąd i mieszkam w jakimś starym okropny domu. Przez to co mówiła cała klasa się ode mnie odwróciła i mnie wyzywa że mam tłuste włosy bo mnie a szampon nie stać że brzydko pachnę i wyzywają mnie od najgorszych i często udają że mnie nie ma i mówią otwarcie jaka ja jestem ochydna i okropna a najgorsze jest to że wszystkie dziewczyny robią to na w-f a chłopaki robią to na przerwach często robią to też na lekcjach strasznie się czuję przez to a najgorsze jest to że nie mam żadnej koleżanki z którą mogę spędzać przerwy bo w tedy jest najgorzej najchętniej nie chodziłabym do szkoły ale nie mogę bo nie jestem typem wagarowicza i wychowawczyni się czepia że zadzwoni do moich rodziców że nie chodzę do szkoły a oni nie wiedzą o tych problemach co mam zrobić ?? Czy coś w ogóle da się zrobić ?? :(

Odnośnik do komentarza

Najlepiej porozmawiaj z mamą albo z rodzicami a oni niech z tym idą do wychowawcy. Do szkoły musisz chodzić nie rób satysfakcji koleżance ze to Ciebie zabolało i uciekasz. Takie zachowanie w szkole przez nią i opowiadanie bzdur na Twój temat powinno być tempione więc najlepiej jak szkoła sie dowie. Jesteś w takim wieku ze jeszcze przyjmujesz się takimi rzeczami i w takim wieku takie osoby jak koleżanka powinny mieć uświadomione albo przez rodziców albo przez wychowychowawcę bądź psychologa szkolnego ze to jest złe. Dlatego powinno to być zgłoszone i wyjaśnione. jeżeli nie chcesz z tym iść do rodziców to podejdź do wychowawcy i powiedz jaką jest sytuacja natomiast jeśli to nie pomoże idź do pedagoga szkolnego. Nie wyjdziesz na kablare tylko na osobę walcząca o swoje prawa. Dziwię się ze nikt ze szkoły nie zainteresował się ze pogorszyła się w nauce albo ze zaczęłaŚ Wagarowac co może być tego powodem. Dla szkoły to powinien być sygnal ze coś się dzieje.

Odnośnik do komentarza

Ola 15 lat, bardzo Ci współczuję sytuacji, w jakiej się znalazłaś. Zdaję sobie sprawę, jak w Twoim wieku ważna jest akceptacja ze strony rówieśników. Tymczasem Ty jesteś odtrącana i wyśmiewana w klasie, a wszystko przez rzekomą "przyjaciółkę". Nie wierzę, że nauczyciele i wychowawca nie dostrzegają, że jesteś odpychana przez resztę klasy. Prawdopodobnie nie chcą tego wiedzieć, bo musieliby zmierzyć się z tym problemem. Nie udawaj, że wszystko jest w porządku. Zgłoś sprawę do wychowawcy albo porozmawiaj z pedagogiem/psychologiem szkolnym. Oni są od tego, żeby Ci pomóc. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...