Skocz do zawartości
Forum

Stres, problemy, samookalecznie


Gość fiume

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru lat borykam się z wieloma problemami. Dawniej byłam gruba, nielubiana, miałam wiele kompleksów. Zaczęłam się ciąć. Potem przestałam. Teraz mam maturę, mnóstwo problemów, kłopoty z przyjaciółmi i wszystko wróciło. Znowu się tnę. Co zrobić by przestać gdy nie chcę przestać? Nic nie daje mi tyle co to uczucie. Nawet nie potrafię tego wyjaśnić. Nikt z moich bliskich o tym nie wie i nie może się dowiedzieć. Wiedzą tylko moi przyjaciele ale nie wiedzą co mi poradzić. Nawet nie wiem po co weszłam na to forum. Chyba potrzebuję pomocy..

Odnośnik do komentarza

Ciąć się to tylko ucieczka od problemów przynoś ulgę odreagowania tego wszystkiego, powraca i powracać będzie nie rozwiązuje problemów tylko łagodzi problemy.Ty sama musisz wiedzieć że masz problem i pod jąć decyzje jak najszypciej,życie jest piękne żeby zmienić to porozmawiaj z psychiatrią i z psychologiem żeby to poukładać.
Blizny do końca życia zostaną na ciele a rany na psychice które długo się leczą życzę ci od naleźenia swojego życia.

Odnośnik do komentarza

fiume, przeżywasz negatywne emocje, które kierujesz do siebie, zamiast na zewnątrz, stąd autoagresja i cięcie się. Napisałaś, że o Twoim problemie wiedzą znajomi, ale nie wiedzą, co poradzić. Uważam, że Twoi bliscy powinni również wiedzieć, że masz kłopoty, z którymi sobie nie radzisz. Myślę, że mogłabyś otrzymać od nich wsparcie. Jeżeli nie wiesz, co robić, radzę Ci skorzystać z pomocy Centrum Interwencji Kryzysowej - pracują tam psycholodzy/psychoterapeuci - albo przynajmniej porozmawiać z psychologiem szkolnym. Samookaleczanie to zadawanie sobie bólu fizycznego, by zagłuszyć ten psychiczny. Pozwól sobie pomóc i skorzystaj ze wsparcia. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...