Skocz do zawartości
Forum

Czy mój brat jest gejem przeze mnie?


Rekomendowane odpowiedzi

Być może to pytanie zabrzmi bardzo głupio i niedojrzale, jednak nie daje mi to spokoju. Niedawno odkryłam, że mój młodszy brat jest gejem. Od pewnego czasu "uprzejmi" znajomi donosili mi, że umawia się z chłopakami i jak to jest mieć brata geja. To wszystko jednak były pogłoski i plotki, w które nie chciałam wierzyć. Mówiłam, że to nie ich sprawa i moja również. Jednak ciekawość zwyciężyła i gdy nadarzyła się okazja, przeglądnęłam jego wiadomości na facebooku. Jest mi bardzo wstyd, że to zrobiłam i wolałabym cofnąć czas, ale teraz na pewno wiem, że jest gejem. Oczywiście jemu się nie przyznałam, że wiem.
Często słyszałam, że na zachowania chłopców w dużej mierze ma wpływ to, że mają oni starsze siostry. Tacy chłopcy są bardziej wrażliwi i wykazują damskie cechy charakteru. Według moich obserwacji coś w tym jest, bo u paru moich znajomych, którzy mają starsze siostry ta zależność się sprawdza. Jednego takiego znajomego podejrzewaliśmy o odmienną orientację. Teraz okazuje się, że dotyczy to mojego brata. Wiem, że orientację kształtują różne przeżycia. Czy to możliwe, że przeze mnie mój brat jest gejem? Dodam jeszcze, że gdy byliśmy młodsi powiedziałam bratu pare gorzkich słów o jego wyglądzie. Powiedziałam, że powinien bardziej o siebie dbać, bo źle wygląda. Byliśmy wtedy dziećmi, teraz nigdy takiego czegoś bym nie powiedziała. Boję się, że ta rozmowa mogła go tak bardzo zranić, że zostawiła trwałe skutki do dziś. Prawda jest taka, że teraz on o siebie dba, nawet bardziej niż ja. Boję się, że to przeze mnie i przez tą przykrą rozmowę on jest gejem. Gdyby ktoś inny był w tej sytuacji, to wyśmiałabym ten pomysł. Ale teraz sama nie wiem. Jest mi z tym ciężko, bo wiem, że geje nie mają łatwego życia. Czy mam powód, by obwiniać się to? I najważniejsze, czy powiedzieć jemu, że wiem? Jak mogę mu pomóc?

Odnośnik do komentarza

Tetradotoksyna, Twój brat jest gejem, ale na pewno nie przez Ciebie. Wątpię, że Ty, jak i dawna rozmowa z Tobą miała jakiś spektakularny wpływ na kształtowanie się orientacji seksualnej u Twojego brata. Jak możesz mu pomóc? Po prostu zaakceptować go takim, jaki jest i nie robić z jego homoseksualizmu jakiejś tragedii. Mam nadzieję, że brat wkrótce sam odważy się na coming out i powie o swojej orientacji, zanim zostanie przez kogoś zdemaskowany. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Zbyt błahe to były sprawy, byś mogła mieć jakikolwiek wpływ na orientację brata. Seksualność to jest coś, z czym człowiek się rodzi. Nawet wśród tzw. "normalnych ludzi", jedni nas pociągają fizycznie, a inni odpychają od siebie.
To jest silniejsze od nas.
Jedyne co możesz zrobić, to zaakceptować brata takim, jaki jest.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...