Skocz do zawartości
Forum

Aspołeczność?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam problemy z przebywaniem z ludźmi - mianowicie boję się spotkań w większej grupie osób, zwłaszcza, jeśli ich nie znam oraz spotkań z nieznajomymi (dotyczy to również rozmów telefonicznych, np dzwoniąc aby coś zamówić czy umówić się na wizyty). Nawet, jeśli w pierwszym momencie zgodzę się iśc na takie spotkanie, na dzień przed dopada mnie strach i pewnego rodzaju panika, w efekcie czego okłamuję osoby na których mi zależy, aby uniknąć takiej konfrontacji z nieznanymi mi osobami. Nie mam problemów z przebywaniem na uczelni bądź obiektach typu centrum handlowe. Problemem jest jedynie sytuacja, gdy mam być sama (ew. z chłopakiem) w grupie X osób. Bardzo chciałabym nie bać się wyjść z chłopakiem i spotkać się np z jego rodziną, czy znajomymi, bo wiem, że jest on osobą przebojową, lubiącą przebywać i poznawać nowych ludzi, jednak panicznie się tego boję. Czy to aspołeczność? Czy jest jakiś sposób, żeby sobie z tym poradzić samodzielnie czy konieczna jest współpraca ze specjalistą?

Odnośnik do komentarza

A_Hepburn, przez Internet nie da się określić, co Ci dolega. Czy jest to nadmiernie nasilona nieśmiałość, czy już lęk społeczny, który sprawia, że rezygnujesz ze spotkań z obcymi osobami, bo obawiasz się konfrontacji i tego jak wypadniesz. Myślę, że przydałaby się konsultacja u specjalisty, który będzie miał szansę postawić rzetelne rozpoznanie i zaproponuje leczenie, jeśli te okaże się być konieczne. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...