Skocz do zawartości
Forum

Fobia


Gość Riccy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru miesięcy miewam fobię. Ciągle boję się, że będzie wojna, zamieszki itp. Każda moja myśl jest skierowana na ten temat. Nawet gdy czytam książkę, oglądam film ciągle o tym myślę. Czytam aktualnie książkę Josepha Murphy'ego "Potęga Podświadomości" i mimo rad tego wspaniałego człowieka nie daję rady. Proszę nie dajcie mi swoich osobistych opinii jeśli chodzi o wojnę( której nie będzie ). Chodzi mi tylko o zniszczenie tego myślenia, tej fobii.
Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Odetnij się od wszelkich wiadomości, o wojnie. Nie czytaj o tym, nie oglądaj takich filmów, nie graj w takie gry.
Zamiast tego skup się na pogodnych i wesołych filmach, programach, a nawet muzyka niech będzie pogodna.
Dość szybko powinnaś zauważyć poprawę.

Odnośnik do komentarza

Riccy, to, czy masz fobię przed wojną, musiałby stwierdzić lekarz psychiatra. Podejrzewam, że nie jest to kliniczna postać fobii, ale nasilone uczucie niepokoju i brak poczucia bezpieczeństwa w aktualnej sytuacji politycznej, która rzeczywiście jest niepokojąca. Postaraj się nie nakręcać w swoich lękach, unikając czytania wiadomości na ten temat, słuchania informacji w mediach, dyskutowania z innymi na ten temat. Postaraj się kierować myśli na coś przyjemnego, relaksującego. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...