Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia siłowe i aerobowe - co i jak?


Gość Suenaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam 18 lat, 165 cm, ok 65 kg. Wiem, że moja waga jest w porządku, wyglądam dobrze. Chciałabym jednak zacząć robić regularne ćwiczenia dla zdrowia i urody. Kilka kilogramów w dół też nie zaszkodzi. W każdym bądź razie nie spieszy mi się. Chciałabym wykonywać jakieś przyjemne, lekkie ale efektowne ćwiczenia. Pomyślałam o połączeniu siłowych (brzuszki, skłony, rowerek) i aerobowych (rower normalny i stacjonarny) i tutaj pojawia się pytanie od jakiej ilości takowych ćwiczeń powinnam zacząć i z jaką częstotliwością je wykonywać? Ile razy w tygodniu i ile dziennie, kiedy i jak zwiększać?

Z góry dziękuję za wszystkie rady :)

Odnośnik do komentarza
Gość lord4sportpoznan

Witaj,

Polecam ćwiczenia na orbitreku. W przeciwieństwie do treningu na rowerze stacjonarnym ćwiczymy wtedy również górne partie mięśni. Przy takim treningu aktywizujemy ok. 70% wszystkich mięśni!

Prowadzę sklep ze sprzętem fitness w Poznaniu i chętnie pomogę dobrać odpowiednie urządzenie.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem jest albo przyjemnie i lekko, albo efektywnie. Jeśli chcemy efektów, niestety trzeba będzie się sporo napocić i porządnie zmęczyć. Osobiście bardzo polecam trening metodą tabata. Zabiera bardzo mało czasu, można go robić w domu i nie wymaga zupełnie żadnego sprzętu. Jedynym obciążeniem jest nasze własne ciało i tempo jakie sobie narzucimy :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...