Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu, plamienie z pochwy.


Gość poważnyproblem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość poważnyproblem

Witam!
Mam 19 lat, a moje miesiączkowanie zawsze przebiegało nieregularnie. Okres prawie zawsze się spóźniał, a czasami nawet nie miałam go przez 2 miesiące.
W październiku zgłosiłam się z tym do ginekologa, który na uregulowanie cyklu przepisał mi tabletki Regulon, na okres 3ech miesięcy. Przez ten czas wszystko wróciło do normy, w grudniu leki się skończyły, a problem dalej powrócił. Dodam tylko, że zauważyłam po nich zwiększenie masy ciała. Ostatnią miesiączkę miałam 5 lutego, natomiast 9 marca wystąpiło u mnie brązowe, skąpe plamienie, które trwa do dzisiaj. W ciąży raczej nie jestem, gdyż ze swoim partnerem sypiam dość rzadko- 1,2 razy w tygodniu. W dodatku zawsze się zabezpieczamy, prezerwatywa plus stosunek przerywany. Od ok. 3 tygodni przyjmuję leki na Alergię- tabletki Contrahist i aerozol do nosa- Avamys.
Chciałam zapytać o powody występowania plamienia oraz prosić o zdanie eksperta, gdyż nie na razie nie mam możliwości, by pójść z tym do ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Chyba nie maja wplywu. Ale tez walcze z tym, w poniedzialek ide do ginekologa na kontrole po 3 miesiacach. Juz bralam kilka roznych tabletek wywolujacych ale pomagaly na 1 do 2 cykli a potem i tak okresu nie bylo. A w dodatku ciagle zamagam sie z dlugo utrzymujacymi sie plamieniami brazowymi ktore sa chyba najbardziej uciazliwe w tym wszystkim. ;( Nie jestem sama, która tak ma widze.

Odnośnik do komentarza

Dobrze ze padlo to pytanie w moim przypadk moze to byc wina hormonow. Tzn. generalnie mialam robione kilka badan hormonalnych ktore kazal zrobic mi ginekolog. Wsrod kilku badan takich jak: progesteron, testosteron, tsh, ft4 (czy jakos tak) i jeszcze ktores. To jedno z nich mialam nieco podwyzszone. Lekarz stwierdzl, ze to moze byc tego przyczyna no i zapisal mi najpierw duphaston, ona nawet pomagal ale po 3 miesiacach poszlam na wizyte kontrolna i zminil mi na luteine (twierdzac ze to ten sam lek, tylko jest owiele tanszy) no i 2 cykle luteina pomogla ale na trzeci okres niestety juz nie pomoglo. :( Zreszta ten drugi okres po luteinie tez wydawal mi sie nieco dziwny. :( a w dodatku te wieczne brazowe plamienia. One potrafia trwac miesiac bez przerwy. Jedynie raz obfite niekiedy podbarwione krwia a niekiedy lekkie. Jestem juz zalamana tym faktem. Jak teraz ekarz zalamie rece, to nie wiem co zrobie. Dodam ze to juz drugi moj lekarz ktory probuje mi pomoc. Bo pierwszy moj ginekolog do ktorego poszlam to jedyne co umial to nie robiac zadnych badan zapisal mi tabletki anty. i powiedzial ze jak urodze dziecko to sie unormje. Masakra... zero zainteresowania pacjentem w tym kierunku. :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...