Skocz do zawartości
Forum

Badania i antykoncepcja pierwszy raz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Planuję z moim chłopakiem ten "pierwszy raz". Chcielibyśmy zrobić wszystko z głową, a nie "bo tak wyszło", dlatego mam kilka pytań dotyczących antykoncepcji.

Słyszałam, że należy wykonać jakieś badania zanim dostanie się receptę na antykoncepcję. Dlatego też chciałabym się dowiedzieć, jakie są to badania (jedno bodajże dotyczy wątroby?), gdzie można je wykonać, czy są one odpłatne? Należy je zrobić przed zażywaniem tabletek, czy też przed plastrami również?

Chciałabym się też dowiedzieć czegoś na temat plastrów. Czy są one skuteczne, skoro przykleja się je na 'zewnątrz'? Gdzie się je przykleja dokładnie? Czy działają tak samo jak tabletki? Czy nie odklejają się pod wpływem wody? Np. przy kąpieli?

Jestem totalnie ciemna, jeśli chodzi o te tematy, stąd moje pytania, mogą wydawać się być dziwnymi dla niektórych.

Jednakże chciałabym również zapytać, czy jedna "recepta" jest tylko na jedno hm.. opakowanie (?) tabletek, czyli na miesiąc i po tym czasie trzeba się ponownie zgłosić do ginekologa po 'nowe'?

Dziękuję bardzo za odpowiedź i za wyrozumiałość ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...