Skocz do zawartości
Forum

Chcę kupić orbitrek pomóżcie?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja i mój mąż jesteśmy zapracowani( praca siedząca) jak większość chyba ludzi. Ja chciałabym się rozruszać, chodzi mi o serducho, układ krwionośny (dziedziczne obciążenie żylakami) ogólnie bardzo słaba jestem kondycyjnie.Mąż podobnie, ale przede wszystkim nadwaga ( otyłość) .
Moje pytanie, czy to urządzenie sprawdzi się dla nas , jak również czy ma jakieś parametry ? Ja jestem niska waga około 57 kg. , mąż ode mnie wyższy jakieś 20 cm. waga około 110kg.
Proszę doradźcie,czy jest sens kupowania orbitreka , a jeżeli tak to na co powinnam zwrócić uwagę przy wyborze.Może ktoś by mi polecił firmę, model... za przyzwoite pieniądze bo rozpiętość cenowa jest duża.

Odnośnik do komentarza
Gość lord4sportpoznan

Witam,

W przypadku jaki Pani opisała orbitrek będzie dobrym rozwiązaniem. Ćwiczenia na nim aktywizują ok. 70% naszych mięśni i co istotne nie obciążają naszych stawów tak jak np. bieganie.

Jeżeli chodzi o wybór odpowiedniego orbitreka to parametrami na które powinno się zwracać uwagę są m.in:

-waga koła zamachowego - daje to -nam płynność ruchu, stabilność urządzenia, max opór jaki możemy ustawić,

-umiejscowienie koła zamachowego - w orbitrekach z kołem z przodu mamy długi-eliptyczny krok, oraz niewielką odległość między podnóżkami co daje nam bardziej naturalną pozycję do ćwiczeń,

-maksymalną wagę użytkownika oraz wielkość i stabilność samego urządzenia - tak aby czuć się komfortowo podczas ćwiczeń.

Prowadzę salon sprzętu fitness i chętnie pomogę dobrać odpowiednie urządzenie:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...