Skocz do zawartości
Forum

Czy test ciążowy mógł się pomylić?


Gość mirabelkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mirabelkaa

Witam, Ostatni cykl zaczął mi się 5.01, współżyłam bez zabezpieczenia 15.01, moje cykle najczęściej są regularne i trwają 28 dni, więc wnioskuję, że był to dzień płodny. Wg planu okres powinnam dostać 2.02, ale już od 29.01 pojawiły się niewielkie brązowe plamienia, dopiero 31 wystąpiło krwawienie i trwa do dziś (2.02), jednak jest ono znacznie mniej obfite niż przy każdej miesiączce. Nigdy wcześniej nie zaobserwowałam takiego krwawienia. 31.01 zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Czy test został zrobiony za wcześnie? Kiedy mogę go powtórzyć i czy w ogóle jest sens to robić? Chciałabym mieć pewność czy jestem w ciąży czy nie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Test był zrobiony ze właściwym terminie, czyli ponad 10 dni od okresu. Niby można je robić wcześniej, ale wiarygodny wynik będzie raczej dopiero po 10 dniu od ewentualnego zapłodnienia. Testy nie dają mimo to nigdy 100% pewności. Powinnaś zrobić badania krwi w kierunku hormonów. Jest to o wiele lepsze sprawdzenie czy jest się w ciąży.

Odnośnik do komentarza

Testy wykonywane w domu niestety nie są w pełni wiarygodne. Producenci przekonują, że skuteczność kształtuje się w granicach 98%. Warto jednak podkreślić, że testy należy wykonywać z porannej porcji moczu, najlepiej 14 dni po ryzykownym zbliżeniu.
W 100% pewny wynik uzyskasz wykonując badanie krwi polegające na oznaczeniu stężenia hormonu betaHCG.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...