Skocz do zawartości
Forum

Antybiotyk u malucha


Gość stonka2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Berenika26
ja nauczona doświadczeniami jeszcze za czasów karmienia piersią daję zawsze obowiązkowo. Jak moja córa miała 4 miesiące i była jeszcze tylko na piersi ja się rozchorowałam i brałam antybiotyk - małej miało nic nie być, niestety złapała grzybicy którą leczyłyśmy 2 miesiące... od tamtego czasu zawsze jej podawałam probiotyk i problemu nigdy nie było, od czasu do czasu też jej daję nawet gdy nie podaję antybiotyku bo mam wrażenie że mniej wtedy choruje, ostatnio przerzuciłam się już na synbiotyki, zachwalają że lepsze :)
Odnośnik do komentarza
Nawet nie wiedziałam, że probiotyki tak bardzo różnią się między sobą składem i skutecznością. Do tej pory wydawało mi się, że każdy działa tak samo. Teraz przynajmniej będę wiedziała jak inwestować w zdrowie.
Odnośnik do komentarza
stonka2 napisał/a:
Dajecie swoim dzieciom przy kuracji antybiotykiem jakieś probiotyki? Nam do tej pory wystarczały jogurty, ale przy ostatnim antybiotyku pojawiła się biegunka. Czy probiotyki mogą zapobiec takim dolegliwościom?


Antybiotyki niszczą nie tylko groźne bakterie chorobotwórcze, ale też dobre bakterie, czyli naturalną florę jelit. Dlatego należy przyjmować tzw. probiotyki - specjalne preparaty uzupełniające ową florę, a także pić jogurt, który również zawiera przyjazne nam bakterie. Biegunka jak najbardziej mogła być spowodowana przyjmowanym antybiotykiem.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...