Skocz do zawartości
Forum

Niemowlę w podróży a karmienie


Gość stonka2

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa jestem, jak radzicie sobie w podróży z niemowlakiem i karmieniem pokarmami stałymi. Mam 7-miesieczną córeczkę, z którą często podróżujemy, nie zawsze mam możliwość, by wcześniej przygotować jej w domu jakieś jedzonko, a słoiczków nie jada. Nie ma jeszcze ząbków, więc każdy pokarm musi być dobrze rozdrobniony. Czasem zatrzymujemy sie w jakiejś restauracji na obiad i wtedy muszę gnieść widelcem jedzonko, żeby się nie zadławiła, ale to nie jest zbyt wygodne. Jakie macie sposoby na nakarmienie niemowlaka w ekstremalnych warunkach :)?
Odnośnik do komentarza
Ja zawsze biorę w podróż słoiczki. Inaczej nie byłabym w stanie sterylnie przez kilka dni przechować jedzenia. Jednak muszę przyznać, że to jest strasznie drogie. Aż mnie skręca jak widzę małego Gerberka z bananem za 2,8zł a tam są zaledwie 4 łyżeczki deserku. A cały banan kosztuje z 0,8zł. Ale jak nie ma wyjścia, to nie ma :(
Odnośnik do komentarza
Niestety, też zawsze staram się przygotować wszystko przed podróżą aby później nie było problemów, ale przez to duża ilość żywności się marnuje bo nigdy nie wiemy ile będzie mniej więcej potrzebne aby mały był najedzony i zadowolony. Brakuje urządzenia, które by chociaż w lekkim stopniu miażdżyło, może rozdrabniało jedzonko dla maluszka.
Odnośnik do komentarza
Ja mam o tyle problem, że moja mała nie lubi tych sklepowych słoiczków. Jak mam planowany wyjazd czy wyjście, to też staram sie wcześniej coś jej przygotować, ale czasem przedłuży nam sie spacer czy tak jak pisałam, wpadniemy do restauracji na obiad i nie ma jak tego jedzonka zmiksować. Dziwne, że jeszcze nikt nie wymyślił takiego przenośnego urządzenia, a bardzo ułatwiłoby nam to życie.
Odnośnik do komentarza
Gość magda_lena
my też słoiczki,chyba że jest to krótka podróż to gotuje sama marchewkę, ziemniaczki, itp i rozdrabniam na papkę pakuje w słoiczek, zabieramy to ze sobą, bierzemy także podgrzewacz (mamy taki przenośny travel chicco)i podgrzewamy po czym karmimy malucha
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.09.2013 o 20:16, Gość magda_lena napisał:

my też słoiczki,chyba że jest to krótka podróż to gotuje sama marchewkę, ziemniaczki, itp i rozdrabniam na papkę pakuje w słoiczek, zabieramy to ze sobą, bierzemy także podgrzewacz (mamy taki przenośny travel chicco)i podgrzewamy po czym karmimy malucha

u na to samo

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...