Skocz do zawartości
Forum

Gorączka u malucha


Gość angela079

Rekomendowane odpowiedzi

Podajac nurofen powinno sie robic 6 godzin przerwy miedzy dawkami, jesli np. po 3 godzinach od ostatniego podania znow wystapi wysoka goraczka wtedy mozemy podac np. paracetamol lub cos na jego bazie. Polecam tez rozebranie dziecka do koszulki na ramiaczkach by samoczynnie sie schladzalo. Dobrze robia tez oklady z nie zimnej, ale i nie za cieplej wody, trzeba wyczuc, aby nie doszlo do wstrzasu. W ostatecznosci schladzamy dziecko w wodzie, ale uwaga tez nie w zimnej !!! I oby tych piekielnych goraczek nie bylo :(
Odnośnik do komentarza
Gość kingabioaronc
Najlepiej w aptece powiedzieć w jakim dziecko jest wieku, leków bez recepty jest dużo, farmaceutka zaproponuje kilka bezpiecznych dla maluszka, a my mozemy wybrać ten, który nam najbardziej odpowiada (kierując się np postacią leku- czopek, syrop, którego ilość można łatwo odmierzyć strzykawką itp). Oprócz tego można zbijać gorączkę metodami fizykalnymi- chłodne okłady, zimny prysznic. Na początku bałam się, że dziecko może się jeszcze bardziej się 'zaziębić', ale takie naturalne metody są praktykowane przez lekarzy od wieków. I mimo, ze nieprzyjemne, to krzywda się dziecku nie dzieje, a czasami są jednym wyjściem, np przy wysokiej gorączce.
Odnośnik do komentarza
Gość Melania92
A jak radzicie sobie z gorączką przy ząbkowaniu? Moja córcia czasem dostawała, na początku podawałam jej właśnie Nurofen na obniżenie gorączki, ale on nie pomagał na ból związany z wyżynaniem ząbków... Dlatego wypróbowałam camilię, bo słyszałam dużo dobrych opinii i widać było, że uśmierza ból, córeczka o wiele lepiej teraz śpi
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...