Skocz do zawartości
Forum

sposob jak polepszyc apetyt u dziecka-niejadka


Gość mgielka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grymasnatwarzy
intimila napisał/a:
chyba nie do konca wiadomo jak to jest z tym cukrem białym i trzcinowym, ja bym raczej posunela sie do stwierdzenia, bezpieczne slodzenie- lepiej cukrem, miodem niz sztucznymi slodzikami.


no jasne,
jeszcze nie wiemy jaki wplyw na organizm bedzie mial konserwant czy sztuczny slodzik za kilkadziesiat lat,
cukier jest sprawdzony przez wieki juz,
wg mojej wiedzy jest tak, ze jakosciowo lepszy jest trzcinowy i brazowy cukier od zwyklego bialego, potwierdzone licznymi badaniami
Odnośnik do komentarza
Gość sarenka_2907
grymasnatwarzy napisał/a:
sarenka_2907 napisał/a:

Jak mam rozumieć butelki z dziubkiem? To tez rodzaj bidonu wg Ciebie?


no a nie jest tak, rozwiazanie ustnika jest typowe dla bidonu, roznica polega tylko na wykonaniu, grubosci scianek ect


ten dziubek mnie trochę zmylił, w bidonie jest ustnik.
Odnośnik do komentarza
sarenka_2907 napisał/a:
no właśnie, a plastikowe butelki, powinny być jednorazowego użytku, bo ich nie wyparzymy, a bakterii na ustniku zbiera się mnóstwo.


buteleczek sie nie wyparzy ale ustnik mozna, niektore butelki sa tak robione ze ustnik mozna bez problemu wyparzać
Odnośnik do komentarza
intimila napisał/a:
grymasnatwarzy napisał/a:
intimila napisał/a:
soki najlepsze swieze, sa tez rozne napoje w sklepach, np. wody smakowe, wydaje mi sie, ze to dobre rozwiazanie, moze z czasem nauczy sie tez pic zwykla wode:)


to zawsze jest wazne, zeby nie bylo gazowane, zeby nie bylo sztucznie slodzone, i przeslodzone, bez sztucznych konserwantow i sztucznych barwnikow,
wtedy jest ok, nieważne czy to sok, czy woda smakowa

od czasu do czasu troche slodkiego napoju nie zaszkodzi, ale tutaj tez powinnismy byc uwazni, bardzo fajne sa takie slodkie wpody smakowe kubusia.


ja nie uważam że podanie dziecku czegoś co ma cukier w składzie jest zbrodnią... zróbmy rachunek sumienia ile my dziennie spożywamy cukru i zobaczmy jak bardzo próbujemy ograniczać swoje pociechy. oczywiście nie wolno przesadzać to tak jak fast food tego powinno się unikać ale jak raz na jakiś czas zjemy frytki nic nam nie będzie. dzieci trzeba uczyć jak mają się odżywiać a nie ograniczać i zakazywać im czegoś bo to do niczego dobrego w przyszłości nie prowadzi
Odnośnik do komentarza

koala napisał/a:
sarenka_2907 napisał/a:
wszystko z umiarem, a nikomu się nic nie stanie. Wody smakowe owszem fajny wynalazek. Na szczęście są takie bez słodzików i ze zdrowym cukrem :)

To wg Ciebie jest coś takiego jak zdrowy cukier?

a ja przeczytałam coś takiego
"Słodkie napoje mogą niszczyć zęby, ale obniżają poziom agresji - donoszą naukowcy. Picie słodkich napojów może sprawić, że osoby o agresywnym usposobieniu reagują mniej impulsywnie, gdy zostaną sprowokowane. "

Odnośnik do komentarza
Gość sarenka_2907
ragna napisał/a:



ja nie uważam że podanie dziecku czegoś co ma cukier w składzie jest zbrodnią... zróbmy rachunek sumienia ile my dziennie spożywamy cukru i zobaczmy jak bardzo próbujemy ograniczać swoje pociechy. oczywiście nie wolno przesadzać to tak jak fast food tego powinno się unikać ale jak raz na jakiś czas zjemy frytki nic nam nie będzie. dzieci trzeba uczyć jak mają się odżywiać a nie ograniczać i zakazywać im czegoś bo to do niczego dobrego w przyszłości nie prowadzi


Jasne wprowadzając zdrowe nawyki żywieniowe powinniśmy zacząć od siebie. Całkowicie się z Tobą zgadzam w tym przypadku. Ale z drugiej strony skoro chcemy prowadzić zdrowy tryb życia nawet jedne frytki mogą zepsuć lata wyrzeczeń.
Odnośnik do komentarza
wiesz zależy jak bardzo chcesz prowadzić zdrowy tryb życia ;P jesli to ma wyglądać jak dieta to na pewno frytki zaszkodzą ale jesli to ma wyglądać bardziej jaki dbanie o siebie trzeba by bylo dołożyć oprocz zdrowych nawyków żywieniowych jeszcze ćwiczenia a tu już większość odpadnie ;P
Odnośnik do komentarza
grymasnatwarzy napisał/a:
intimila napisał/a:
chyba nie do konca wiadomo jak to jest z tym cukrem białym i trzcinowym, ja bym raczej posunela sie do stwierdzenia, bezpieczne slodzenie- lepiej cukrem, miodem niz sztucznymi slodzikami.


no jasne,
jeszcze nie wiemy jaki wplyw na organizm bedzie mial konserwant czy sztuczny slodzik za kilkadziesiat lat,
cukier jest sprawdzony przez wieki juz,
wg mojej wiedzy jest tak, ze jakosciowo lepszy jest trzcinowy i brazowy cukier od zwyklego bialego, potwierdzone licznymi badaniami

najlepszy to jest miod, ale to nie w takich napojach w sklepie niestety:)
Odnośnik do komentarza
Gość grymasnatwarzy
sarenka_2907 napisał/a:

ten dziubek mnie trochę zmylił, w bidonie jest ustnik.


to kwestia nazewnictwa
ale chodzi o to samo, a raczej o rozwiazanie techniczne, praktyczne dla dzieci

ragna napisał/a:
sarenka_2907 napisał/a:
no właśnie, a plastikowe butelki, powinny być jednorazowego użytku, bo ich nie wyparzymy, a bakterii na ustniku zbiera się mnóstwo.


buteleczek sie nie wyparzy ale ustnik mozna, niektore butelki sa tak robione ze ustnik mozna bez problemu wyparzać

w zmywarce sie wszytko umyje, a jak nie to trzeba namoczyc w cieplej wodzie z plynem, i taka szczoteczka wymys c srodku i bedzie ok
Odnośnik do komentarza
Gość grymasnatwarzy
intimila napisał/a:
grymasnatwarzy napisał/a:
intimila napisał/a:
chyba nie do konca wiadomo jak to jest z tym cukrem białym i trzcinowym, ja bym raczej posunela sie do stwierdzenia, bezpieczne slodzenie- lepiej cukrem, miodem niz sztucznymi slodzikami.


no jasne,
jeszcze nie wiemy jaki wplyw na organizm bedzie mial konserwant czy sztuczny slodzik za kilkadziesiat lat,
cukier jest sprawdzony przez wieki juz,
wg mojej wiedzy jest tak, ze jakosciowo lepszy jest trzcinowy i brazowy cukier od zwyklego bialego, potwierdzone licznymi badaniami

najlepszy to jest miod, ale to nie w takich napojach w sklepie niestety:)


to sie niestety wiąze z procesem produkcji miodu, jest długi i uzalezniony od lokalizacji roslin, masowo nie uzywa sie go do slodzenia, jedynie w domach, wiec raczej nie ma co go analizowac w napojach dostepnych w sklepach
Odnośnik do komentarza
intimila napisał/a:
chyba nie do konca wiadomo jak to jest z tym cukrem białym i trzcinowym, ja bym raczej posunela sie do stwierdzenia, bezpieczne slodzenie- lepiej cukrem, miodem niz sztucznymi slodzikami.

O, tu z pewnością masz rację :) przy słodzikach nawet zwykły biały cukier jest zdrowy! a tak naprawdę, to ile można wsypać cukru do takiej buteleczki? myślę, że nie więcej niż posłodziłybyśmy swoim dzieciom herbatę, bo gdyby było więcej, to przecież nie dałoby się takiego soku/napoju wypić.
Odnośnik do komentarza
intimila napisał/a:
grymasnatwarzy napisał/a:
intimila napisał/a:
chyba nie do konca wiadomo jak to jest z tym cukrem białym i trzcinowym, ja bym raczej posunela sie do stwierdzenia, bezpieczne slodzenie- lepiej cukrem, miodem niz sztucznymi slodzikami.


no jasne,
jeszcze nie wiemy jaki wplyw na organizm bedzie mial konserwant czy sztuczny slodzik za kilkadziesiat lat,
cukier jest sprawdzony przez wieki juz,
wg mojej wiedzy jest tak, ze jakosciowo lepszy jest trzcinowy i brazowy cukier od zwyklego bialego, potwierdzone licznymi badaniami

najlepszy to jest miod, ale to nie w takich napojach w sklepie niestety:)

a ja nie przepadam za miodem i szczerze nie wyobrażam go sobie w dodatkach do np napojów czy soków
Odnośnik do komentarza

ragna napisał/a:
a ja przeczytałam coś takiego
"Słodkie napoje mogą niszczyć zęby, ale obniżają poziom agresji - donoszą naukowcy. Picie słodkich napojów może sprawić, że osoby o agresywnym usposobieniu reagują mniej impulsywnie, gdy zostaną sprowokowane. "

A to ciekawostka, nigdy bym nie powiedziała, że cukier może tak działać. To pewnie dlatego che mi się słodyczy jak się denerwuję :p dzięki za interesujące informacje :)

Odnośnik do komentarza
koala napisał/a:
intimila napisał/a:
chyba nie do konca wiadomo jak to jest z tym cukrem białym i trzcinowym, ja bym raczej posunela sie do stwierdzenia, bezpieczne slodzenie- lepiej cukrem, miodem niz sztucznymi slodzikami.

O, tu z pewnością masz rację :) przy słodzikach nawet zwykły biały cukier jest zdrowy! a tak naprawdę, to ile można wsypać cukru do takiej buteleczki? myślę, że nie więcej niż posłodziłybyśmy swoim dzieciom herbatę, bo gdyby było więcej, to przecież nie dałoby się takiego soku/napoju wypić.

dało by się wypić najlepszym przykładem jest cola. ale racja uważam że taka woda smakowa ma mniej więcej tyle cukru co posłodzona herbata więc nie uważam że jest to złe
Odnośnik do komentarza
Gość sarenka_2907
grymasnatwarzy napisał/a:

w zmywarce sie wszytko umyje, a jak nie to trzeba namoczyc w cieplej wodzie z plynem, i taka szczoteczka wymys c srodku i bedzie ok


Ale problem pojawia się wtedy jak dziecko lubi tylko oryginalną zawartość, bo nie ma z czego potem przelać. A Kubusie są tylko w małych butelkach.
Odnośnik do komentarza
Gość grymasnatwarzy
sarenka_2907 napisał/a:
grymasnatwarzy napisał/a:

w zmywarce sie wszytko umyje, a jak nie to trzeba namoczyc w cieplej wodzie z plynem, i taka szczoteczka wymys c srodku i bedzie ok


Ale problem pojawia się wtedy jak dziecko lubi tylko oryginalną zawartość, bo nie ma z czego potem przelać. A Kubusie są tylko w małych butelkach.


no tak to jest problem,
moze warto dziecko nauczyc wykorzystywania produktow wielokrotnie, napewno dziecko ma w szkole przyrode, wiec bedzie mialo eko praktyke,
a jak nie to kubuj kubusie w hurtowni :)
Odnośnik do komentarza
koala napisał/a:
intimila napisał/a:
chyba nie do konca wiadomo jak to jest z tym cukrem białym i trzcinowym, ja bym raczej posunela sie do stwierdzenia, bezpieczne slodzenie- lepiej cukrem, miodem niz sztucznymi slodzikami.

O, tu z pewnością masz rację :) przy słodzikach nawet zwykły biały cukier jest zdrowy! a tak naprawdę, to ile można wsypać cukru do takiej buteleczki? myślę, że nie więcej niż posłodziłybyśmy swoim dzieciom herbatę, bo gdyby było więcej, to przecież nie dałoby się takiego soku/napoju wypić.


przede wszytskim na takich napojach znajdziemy dokladne ilosci skladnikow jakie w nich sa.
np. na etykiecie kubusia waterrr widzimy ile jest cukru w butelce i ile to pokrywa dziennego zapotrzebowania.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...