Skocz do zawartości
Forum

Czy celullit można pokonać?


Gość koralik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość koralik
Dostałam linka do świetnego ebooka, w którym znalazłam wszystko na temat jak się pozbyć cellulitu. Myślałam, że jak kupię dobry krem i będę go wcierać codziennie to moja skóra stanie się gładka. Niestety, nie było widocznych efektów. Teraz stosuję się do wszystkich (no może prawie ;) ) rad i wreszcie widzę znaczną poprawę. Myślę, że latem już bez skrępowania wyjdę na plażę!
Odnośnik do komentarza
Gość arcprojekt
A na mnie kremy nie działają, tyle pieniędzy na nie straciłam i nic ... Dla mnie ratunkiem okazał się aqua aerobik. Moje ciało poprzez regularną gimnastyke w wodzie stało się jędrne i smuklejsze. Na zajęcia chodze juz 2 miesiąc i jestem bardzo zadowolona. Polecam wszystkim - www.aqua-aerobik.eu
Odnośnik do komentarza
Gość madziuchna
Ja codziennie wykonywałam serię ćwiczeń na uda i pośladki, do tego masaże pod prysznicem naprzemienne ciepła, zimna woda, a na zakończenie kremik rozgrzewający antycelluliowy. I tak codziennie rano. Troszkę pomogło, a i od razu lepsze sampoczucie miałam. Polecam :D
Odnośnik do komentarza
dziewczyny.nie wystarcza kremy.
oczywiscie mozna calkowicie pozbyc sie cellulitu. ale to wymaga czasu, cierpliwosci i troche pracy.przede wszystkim trzeba codziennie cwiczyc, rozciagac sie. nie jesc slodyczy i jesli nie wyeliminowac to chociaz ograniczyc spozywanie soli. i oczywicie masaz polaczony z wklepywaniem kremu. dobre sa tez naprzemienne natryski wodne, raz ciepla raz zimna woda. ;)
Odnośnik do komentarza

No dziewczyny, myślę że same ćwiczenia i odchudzanie nie załatwią sprawy. Trafiłam na krótki artykuł o cellulicie, powodach i skutkach jego powstawania terapia zintegrowana cellulitu .
Wygląda na to, że w grę wchodzi o wiele więcej czynników, niż do tej pory przypuszczano i do leczenia należy podejść w nieco bardziej postępowy sposób.

Odnośnik do komentarza
Ostatnio w Fitness Parku w Warszawie obczaiłam fajne zajęcia, które pomagają redukować cellulit :) Hidrofit się nazywają i są to ćwiczenia w wodzie na rowerkach Water Bike. Ćwiczenia te redukują tkankę tłuszczową i poprawiają kondycję.Podczas zajęć ruch i woda pełnią funkcję hydromasażu, co dodatkowo pozwala pozbyć się celulitu.
Odnośnik do komentarza
Gość sarenka_2907
Ja używam Vichy Cellulodestock. Zawiera on kofeinę która przyspiesza spalanie tłuszczu. Smaruje się 2 razy dziennie od miesiąca. Skóra jest bardzo napięta i nawilżona. w dotyku mniej tłuszczowych grudek i gładsza skóra :)
Odnośnik do komentarza
Gość okularnica88
Kawa to rzeczywiście dobry środek na cellulit, bo zawiera kofeinę i to ona pomaga zwalczać skórkę pomarańczową. Ja miałam taki peeling kawowy robiony w Spa Ce-Ce i faktycznie działa. Wiem, że moja znajoma próbowała też w domu ale mówi, że straszny syf się robi w wannie. Co do masaży to też z doświadczenia wiem, że są jedna ze skuteczniejszych form działania z cellulitem.
Odnośnik do komentarza
ale jednak same zabiegi nie pomogą całkowicie usunąć cellulitu, tego typu działania mogą minimalnie pomóc, ostatnio właśnie znalazłam skuteczny sposób, jest to program stop cellulit, który łączy odpowiednią suplementację, dietę oraz terapię falą akustyczną, także atakuje się skórkę pomarańczową ze wszystkich stron i dzięki temu można całkowicie pozbyć się cellulitu
Odnośnik do komentarza

zgadzam się z moją przedmówczynią same zabiegi, czy same kosmetyki nie pomogą nam usunąć cellulitu, myślę, że jeśli chcemy się pozbyć tej ohydnej pomarańczowej skórki należy działać "zespołowo" , tzn. ćwiczenia, po drugie dieta, po trzecie masaże, po czwarte kosmetyki, dzięki takiemu zestawieniu na pewno pozbędziemy się pomarańczowej skórki.

Odnośnik do komentarza
A ja słyszałam, że rewelacyjny w walce z cellulitem jest masaż czekoladowy. znajduje sie on w ofercie Primavera Spa. Masaż ten idealny jest dla osób które chca sie pozbyc cellulitu, ujedrnić i wygładzic ciało. Ja osobiście nie wierze w skuteczność balsamów i kremów, więc takie rozwiązanie jest dla mnie o wiele korzystniejsze :)
Odnośnik do komentarza
powiem wam,że ja już nie wierzę w cudowną moc żadnych kremów,mazideł.Stosowałam je kilka lat i nie zauważyłam większych zmian,od kilku miesięcy chodzę regularnie na basen,na godzinkę i już są efekty,więc proponuję w naturalny sposób walczyć z tą przypadłością.
Odnośnik do komentarza
Gość BezTemptation
Przede wszystkim dieta i ćwiczenia. Ninkaa: ćwiczenia muszą pobudzać tylne mięśnie uda i pośladka, np w klęku podpartym wymach nogi w tył i różne wariacje tego ćwiczenia lub lezenie na plecach, nogi ugięte i wypychanie bioder, przy tym mocne napinanie pośladków. Możesz robić serie: 16 wypchnięć/wymachów pojedyńczych, potem 16 na trzy i zakończyć serię 16 pojedyńczymi. To całkiem przyjemne ćwiczenia i łatwo się przyzwyczaić do ich codziennego wykonywania.

Mazidła są okej, ale jako wspomagacz. Tu głównie chodzi o nawilżenie i o masaż, który towarzyszy wcieraniu balsamu. Ja używam od paru lat specyfików z Avonu akurat, a efekt zobaczyłam dopiero wtedy, gdy nie miałam czasu na wcieranie kremu i cellulit zrobił się wyraźniejszy.

Masaże rozbijające tkankę tłuszczową i pobudzające krążenie są najlepsze, ale to dość żmudne zajęcie i drogie, jeśli chodzilibyśmy regularnie do masażysty. Jednorazowe zabiegi na niewiele się zdadzą. Rozwiązaniem, które ja tu stosuję jest pościel z wełny, która zapewnia masaż całą noc. Efekty bardzo szybko zauważalne i długo się utrzymują. Ja posiadam pościel firmy Il-tex: nie jest droga, miła w dotyku i bardzo dobrze robi moim udom :)
Odnośnik do komentarza
ja pokonałam prawie w 100% ćwiczeniem jogi. Sama sie zdziwiłam, bo nie sądziłam, że ona mi pomoże. Ale rozciąganie i regularne ćwiczenia dają efekt. sprzęt kupiłam sobie na JogaStyl.pl, bo ćwiczę w domu sama ustalam sobie godziny i ćwiczę to co chcę.
Odnośnik do komentarza
Gość Zuzanna12
Ja ze swojej strony mogę polecicić ćwiczenia. Kiedyś podała mi je zaprzyjaźniona dietetyczka. Jak ujędrnić uda i pokonać cellulit
1. Stań w szerokim rozkroku i zrób przysiad "sumo". Przenieś ciężar ciała na lewą nogę, a prawą powoli unieś na wysokość talii. Biodra wypchnięte do przodu. Wytrzymaj chwilę i powoli zejdź do przysiadu. Powtórz ćwiczenie 15 razy i zmień nogę.
2. Stań i unieś prawą nogę. Ręce trzymaj przed sobą - dłonie w piąstki. Powoli prostuj prawą nogę i przenoś ją do tyłu najwyżej, jak potrafisz. Wytrzymaj w tej pozycji chwilę i przyciągnij nogę do klatki piersiowej. Powtórz to ćwiczenie 10 razy.
3. Połóż się na lewym boku. Lewą nogę lekko ugnij, a prawą wyprostuj przed sobą - stopę trzymaj 5 cm nad podłogą. Powoli unoś prawą nogę pionowo w górę, a następnie powoli ppuść nogę. Powtórz to ćwiczenie 15 razy i wykonaj całą serię, leżąc na prawym boku. Mięśnie ud musza pracować, aż będziemy czuć zmęczenie.
4. Połóż się na brzuchu i czoło oprzyj na przedramionach. Prawą nogę zegnij w kolanie pod kątem prostym i unieś ok. 10 cm nad podłogę. Ćwiczenie polega na obniżaniu i unoszeniu kolana o ok. 5 cm przez minutę. Po krótkim odpoczynku zmień nogę. Możesz także unosić nogę do zewnątrz i z powrotem.
5. Uklęknij i w zgięciu prawego kolana umieść hantlę. Oprzyj następnie tułów na przedramionach i powoli unoś nogę z hantlą najwyżej, jak zdołasz i opuszczaj ją, ale tak, aby nie dotknąć podłoża. Powtórz ćwiczenie 10-15 razy i zmień nogę.
Jak jest ładna pogoda ćwiczenia te robię w parku, zimą raczej w domu. Po kilku tygodniach stosowania już zauważyłam efekty.
Odnośnik do komentarza
Ja już od dłuższego czasu przestałam z tym walczyć bo okazuje się, że jeśli ktos ma do niego skłonności genetyczne to raczej mało może poradzic na niego. Można za to przeciwdziałać trochę temu aby go tak dużo nie było. Nie jeść słodyczy i rzeczy pikantnych które mogą wpływac na jego powstawanie, reguralnie ćwiczyć i dużo nawilżać skórę. Unikac długich posiadówek w gorącej kąpieli.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...