Skocz do zawartości
Forum

Suchość w gardle, to… ?


Gość Michal_Zywiec Zdroj

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michal_Zywiec Zdroj
Jeden mój znajomy sięga po wodę dopiero wtedy , gdy zaczyna czuć suchość w gardle, czyli pragnienie.
Koleżanka twierdzi, że nie można do tego uczucia doprowadzić, bo to sygnał odwodnienia i od rana regularnie pije wodę. Kto ma rację? A jak jest u Was – kiedy sięgacie po wodę?
Odnośnik do komentarza
Gość dama_pik
z tego co wiem (i co udowodniły badania chyba NASA) organizm ma system zarządzania wodą i prosperuje nią w zależności od tego ile mu dostarczymy. Firmy PRODUKUJĄCE napoje i rozlewnie wód mineralnych utrzymują, że TRZEBA wypić X litrów wody. Myśląc rozsądnie i wiedząc, że organizm zarządza zasobami można powiedzieć, że znajomy żyje taniej a koleżanka wygodniej xD. U kolegi po prostu organizm odłącza mniej potrzebną funkcję organizmu, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo :)
Odnośnik do komentarza
a z tego co ja wiem, to nie jest odpowiednie miejsce na tego typu pytanie. zamiast w dietach powinnaś napisac w 'zdrowie'...porządek musi byc no..
sięgac po wodę nalezy zawsze kidy chce sie pic, a nie dopiero wtedy kiedy jest sucho w gardle. tym bardziej teraz nalezy pic czesto, jest przeciez dosc cieplo i szybko sie pocimy..
Odnośnik do komentarza
Gość Michal_Zywiec Zdroj
Dama-pik, Owszem nasz organizm bardzo wydajnie zarządza wodą znajdującą się w naszym organizmie, ale są pewne limity dziennego zapotrzebowania na wodę, poniżej których nie powinniśmy schodzić - minimum 1,5 - 2 litry wody u osoby dorosłej. Najlepiej pić dziennie między 2, 3 litry wody.

Shezze, Masz rację - wodę należy pić regularnie, zwłaszcza teraz, w okresie letnim.

A ile wody dziennie pijecie teraz latem?
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...