Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć w miarę szybko, zdrowo i na stałe?


Gość bartolxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 14 lat (rocznikowo 15). Ważę 79-80kg przy wzroście ok. 184cm. Teoretycznie jest to prawidłowa waga, a pomimo to mój brzuch, uda są na prawdę duże. Przy wciągniętym brzuchu wygląda to normalnie, ale jednak chciałbym schudnąć. Sportu nie uprawiam regularnie chociaż od czasu do czasu gram w kosza, pływam itd. Jem 2-3 posiłki dziennie + dużo przekąsek (niestety). Nie mam problemów z moją nadwagą, chce zrobić to po prostu dla siebie. Codziennie krótko ćwicze (20 pompek, 20 brzuszków, 20 przysiadów). Chcę schudnąć do 70kg. Ostatnio przez długi czas ważyłem 77kg (spadłem z ok. 83), dużo też urosłem, obecnie waże dokładnie 79.8kg i nie wiem też czym jest spowodowany ten nagły wzrost. Proszę o pomoc. Czy wystarczy np. regularnie pływać? I ile może trwać moje osiągnięcie pożądanej wagi?

Odnośnik do komentarza

Powinieneś wzmocnić mięśnie brzucha, wtedy będzie on wyglądał tak jak przy wciągniętym brzuchu obecnie. Powinieneś wykonywać znacznie więcej brzuszków dziennie, najlepiej rób je przez co najmniej 15-20 minut dziennie. Powinieneś w tym czasie, jak już wyćwiczysz kondycję do tego typu ćwiczeń wykonać ok. 150-200 brzuszków. Pamiętaj tylko o oddychaniu, ponieważ inaczej zginasz tylko mięśnie, a nie dochodzi do spalania tłĸuszczu, gdyż do tego potrzeba dużo tlenu.

Odnośnik do komentarza

Mam 14 lat 155 cm wzrostu i 50 kg wagi jestem chyba o 1 kg za gruba chicałabym ważyć 40 kg , jestem wczynowym sportowcem mam10 godzin wysiłku tygodniowo lubię BARDZO słodycze i nie jadam warzyw nie cierpie ich ...wszystko tylko nie one bardzo mi zależy żeby schudnąć bo to duzo lepiej wpłynie na moje wyniki ;) jeśłi mogłabym też prosic o rady jaskie świczenia na mięśnie stwó skokowychy , mięśni brzycha , ud i rozciągające . oraz jakie produkty powinam jeść a jakie nie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Gość Olunia94

Witam mam na imię Aleksandra moje wymiary to: biust 84cm talia 69cm biodra 93 cm waga 56kg mój cel to : biust - 84cm może zostać talia - 60 cm biodra 90 cm waga 50kg dodam ze mam 16lat i około 162cm wzrostu chce pozbyć się tłuszczu z brzucha i ud i przy okazji osiągnąć takie wymiary Myślą państwo ze uda mi się to jeżeli codziennie biegam lub ćwiczę w domu oraz zdrowo się odżywiam? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Twoja waga jest teraz prawidłowa, także nie ma co patrzeć na wagę. Po prostu zdrowo się odżywiaj i ćwicz regularnie - na pewno uda Ci się osiągnąć swój cel, gdyż masz realne oczekiwania. Z talią tylko zależy czy masz tam tłuszczyk, czy też masz taką budowę, bo tłuszczyk można zgubić, ale budowy ciała się nie zmieni. Jedne dziewczyny mają większe wcięcie a inne mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Gość pokrecona

Hej , mam 14 lat waże 64 kilo przy wzroście 168 , 169cm , moja waga wacha się od 62-65 kg. Moja aktywność fizyczna jest dość wysoka. Codziennie ćwicze na w-f , dodatkowo 2 razy w tygodniu 2 godzinne zajęcia z siatkówki w domu także często jeżdżę na rowerku treningowym. Wcześniej pare razy starałam się ograniczyć jedzenie , czasami wpadałam na pomysły głodówek ale moje diety nigdy nie trwały dłużej niż 2 tygodnie i nigdy nie dały efektu. Moj jadłospis zazwyczaj wygląda podobnie czyli: godzina 7 śniadanie zazwyczaj kanapki z serem lub wędliną. czasem nie jadam śniadań. około godziny 11 drugie śniadanie - kanapka , czasem także z tego rezygnuje. godzina 15 - obiad - zupa i 2 danie : ziemniaki , mięso i sałatka zazwyczaj. 18 - kolacja : płatki lub kanapki. Bardzo dziwi mnie moja waga ponieważ jestem aktywna fizycznie , w ostatnim czasie zaczełam tak przybierać na masie , jeszcze w wakacje ważyłam 57 kg potem zaczeło mi przybywac. Nie objadam się , słodyczy także nie nadużywam. Dlaczego tak utyłam i jak moge to zmienić ?

Odnośnik do komentarza

Te zmiany, które obserwujesz to dojrzewanie. twoje ciało się teraz zmienia i zaokrągla, byś wyglądała bardziej kobieco. Nie ma w tym nic złego. Twoja waga jest mniej więcej prawidłowa. Unikaj słodyczy i fast foodów, dalej bądź taka aktywna fizycznie a wszystko będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Aby schudnąć trwale należy zmienić nawyki żywieniowe. Nie wystarczy przejść na dietę i być na niej miesiąc. Jeśli potem wrócimy do starych upodobań i nawyków to poprzednia waga wróci nam bardzo szybko i cały nasz trud pójdzie na marne. Aby stale schudnąć musimy przyjąć pewne zasady:
1. Musimy znać swoje zapotrzebowanie energetyczne. Jeśli wiemy ile powinniśmy spalać kalorii wtedy wiem ile kalorii powinien zawierać nasz jadłospis aby się nie przejadać.
2. Musimy spożywać 3-5 posiłków dziennie, niby nic ,ale posiłki te powinny być jedzone o równych porach.
3. Posiłki powinny być tworzony w oparciu o nową piramidę żywienia, która pokazuje nam co i w jakiej ilości musimy jeść.
4. Do naszej diety wprowadzamy warzywa i owoce.
5. Eliminujemy alkohol. Wzmaga on apetyt i ma puste kalorie.
6. Staramy się unika smażonych potraw, ponieważ są one bardzo tłuste a przez to kaloryczne.
7. Nie siedzimy w domu tylko chodzimy na spacery. aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem w walce ze zbędnymi kilogramami. Dlatego nie róbmy wymówek, że brzydka pogoda, że mamy dużo zajęć, że nie mamy czasu itp. Postarajmy się wygospodarować choćby 30 minut dziennie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...