Skocz do zawartości
Forum

Siłownia a odchudzanie


Gość miau200

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nieszczęśliwą dziewczyną ważącą (aż) 66 kg... w tym roku skończę 12 lat. Mama chodzi ze mną na siłownię (3 miesiące od 20 stycznia) Próbuję się odchudzać, ale nic nie przynosi efektów. Rezygnowanie ze słodyczy nie wystarczy! Co mam zrobić gdy wychodze do kina - biore popkorn, gdy ide do kfc, gdy na lody, gdy musze cos ucczic... wiem, nie powinnam. staram sie to kontrolowac. W mojej rodzinie nikt nie jest gruby, urodzilam sie zdrowa. Nie za bardzo lubie siłownie - tam jest setka męszczyzn i jestem tam jedynym dzieckiem, ale powoli sie przyzwyczajam. Czy muszę tam chodzić 2 razy w tygodnu? Bo wszyscy muwia ze 1 nie wystarczy... Na sniadanie (7.30) jem czesto platki lub kanapke. W szkole jem czasami mandarynke, jablko lub... kanapke. Czy mam jesc ciemny chleb? Obiad jem w szkole (12.30) - czasami dodaja do niego deser w postaci owocu, jogurtu lub....batonika. Czy mam to jeść??? I czy to cokolwiek zmieni??? Gdy nikogo nie ma w domu po przyjsciu ze szkoly (13.30 lub (12.45 )czesto jem czego niepowinnam np. kanapka z serem opiekana w mikrofalowce. :( Na kolacje jem np. Podgrzaną zapiekanke(rzadko) zupke chinska lub kanapki. Czy to prawda ze nie moge jesc jogurtu naturalnego z platkami na noc? A co z kromkami chleba? 1 czy 2? a zupka chińska? Lubie wode i pije ja czesto. Soki tez... Nie chce stosowac drastycznych metod - raz i porzadnie (przez 3 miesiace) a potem....chce nigdy wiecej nie martwic sie swoja waga!

Odnośnik do komentarza

Nie podałaś swojego wzrostu więc trudno mi określić ile masz nadwagi. Jednakże bardzo dobrze, że chodzisz na siłownię, to nie jest żaden powód do wstydu. To, że są tam starsi od ciebie mężczyźni nie powinno być przeszkodą. Jesteś tam z mamą więc nic ci nie grozi. Powinnaś się cieszyć, że Twoja mama chce Ci pomóc i chodzi razem z Tobą na siłownię.
Co do odchudzania to niestety ale musisz zrezygnować ze słodyczy. fast foodów czy innych niezdrowych przekąsek. Zrezygnuj z kanapek z żółtym serem opiekanych w mikrofali. Musisz być silna bo takimi właśnie małymi występkami niweczysz to co wypracowałaś na siłowni. Zrezygnuj się z napoi gazowanych, słodzenia herbaty, lodów, pizzy, chipsów czy frytek. Musisz wytrwać. Jeśli masz problem z dotrzymaniem diety to unikaj takich miejsc gdzie czekają na ciebie pokusy. Jeśli idziesz do kina to nie przechodź obok butki z popcornem, jak idziesz do kfc to weź sałatkę zamiast hamburgera i frytek. Staraj się unikać sytuacji nastawiających twoją samokontrolę na próbę.
Jeżeli chodzi o pieczywo, to lepsze ze względów zdrowotnych i dietetycznych jest pieczywo ciemne, z pełnoziarnistej mąki. zawiera ono więcej błonnika, witamin związków mineralnych niż pieczywo białe. Ostaw zupki chińskie, nie mają one w sobie nic zdrowego, zawierają tłuszcz i dużo soli, która powoduje zatrzymanie wody w organizmie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...