Skocz do zawartości
Forum

jestem gruba


Gość 15ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fallen_angel
wybacz, ale nie chce mi się rozpisywać, więc, jakbyś mogła, looknij na moją odpowiedz na post koleżanki u dołu.
dodam tylko, że aby schudnąć 20 kg przez 5 miesięcy musiałabyś chyba się zagłodzić na śmierć. lepiej odchudzać się powoli, zmieniając po prostu swoje nawyki żywieniowe, gdyż, gdy już się przyzwyczaisz do danego sposobu odżywania i będziesz przez cały czas go przestrzegać, waga, jaką osiągniesz, będzie się utrzymywać.
Odnośnik do komentarza
Gość BlackSwan
A więc...

Do fallen_angel: akurat 20 kg w 5 miesiecy to nie jest drastyczne. Wiedząc, że najszybsze zdrowe odchudzanie to 1 kg mniej na tydzień, oraz że 1 miesiąc ma 4 tygodnie, to 4x5 = 20 :smilewinkgrin:

Do ewelinki: a skąd taka pewność, że masz straszną nadwage? Ja mam przy wzroście 161 cm 75 kg (na szczescie az tak strasznie tego nie widac) - i to mozna nazwac nadwaga... i pamietaj - dietetyk twoim przyjacielem w tej sprawie ;)
Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem dieta dietą,ale przede wszystkim trzeba nabrac odpowiednie nawyki żywieniowe.Trzeba wiedziec,że miedzy posiłkami powinno byc ok.3 godzin przerwy,kolacja nie mniej niż 3 godziny przed snem.Posiłków więcej ale w mniejszych porcjach.Słodzeniem brązowym cukrem.Stosowac posiłki łączone czyli np.mięsko+surówka albo ziemniaki+warzywa nigdy mięs+ziemniaki+sos+surówka!!!Jak pijesz sok to go rozcięczaj z wodą.Strasznie dużo tego jest.Jakby się stosowac chociaż do połowy to już byłby sukces.
Odnośnik do komentarza
tak zgadzam się, że odpowiednie nawyki żywieniowe mogą wiele zdziałać w walce ze zbędnymi kilogramami. Chyba większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nie koniecznie trzeba jeść mniej żeby schudnąć, ale ważne są regularne posiłki i to, żeby dobierać dietę, to co jemu do indywidualnie do naszego organizmu.
Nie ma nic gorszego niż to, jeśli uwikłamy się w pułapkę stereotypów i mitów, jak np to, żeby nie jeść po 18, co dla mnie jest kompletną bzdurą.
ważne jest też to, żeby skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów sposób odżywiania dobrać tylko do naszych potrzeb i stylu życia.
Odnośnik do komentarza
Ehhhhh diety, ile można o tym się nasłuchać, diety kapuściane, kaktusowe, bananowe itd. po co? jak naprawdę chcesz schudnąć to jedz to co zwykle, tylko o 1/3 mniej i zacznij uprawiać jakiś sport raz w tygodniu(np. pływanie) + co drugi dzień jakieś ćwiczonka w domowym zaciszu np. przysiady, brzuszki w 2 wersjach. Oczywiście całkowita rezygnacja z podjadania (można sobie wyznaczyć limit jednego deseru w tygodniu). Jak będziesz się tego trzymać to będzie dobrze i nie będzie efektu jojo. Ja tak kilka lat temu 5 kilo w miesiąc schudłam i tak zostało, przy czym dalej raz w tygodniu basen lub rower jak jest ciepło.
Odnośnik do komentarza
fallen_angel napisał/a:
wybacz, ale nie chce mi się rozpisywać, więc, jakbyś mogła, looknij na moją odpowiedz na post koleżanki u dołu.
dodam tylko, że aby schudnąć 20 kg przez 5 miesięcy musiałabyś chyba się zagłodzić na śmierć. lepiej odchudzać się powoli, zmieniając po prostu swoje nawyki żywieniowe, gdyż, gdy już się przyzwyczaisz do danego sposobu odżywania i będziesz przez cały czas go przestrzegać, waga, jaką osiągniesz, będzie się utrzymywać.


w cale nie trzeba sie glodzic! jeskli chcesz schudnac 20kg w 5 miesiecy oznacza to ze 4 kg miesiecznie. a to jest odpowiednie dla zdrowia.
chudnac mozna 0,5-1kg tygodniowo i nie bedzie tragedii nie przesadzajmy.
najwazniejsze to to zeby wyeliminowac slodycze i wiekszosc potraw tlustych np smazonych, wiadomo jasne pieczywo zamienic na ciemne, zrezygnowac z masla, jesc np zamiastjajecznicy na kolacje to salatke, czy jakis owoc. no i sport. mozna cwiczyc w domu chociazby przysiady, albo jezdzic na rowerze. codzienne spacery tez wskazane :) no nie wiem co moge jeszcze poradzic :) tyle jest sposobow, ale najwazniejsze to sie trymac zasad i nie poddawac sie :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Gość Berenika26
ja też chciałam szybko schudnąć, kupiła sobie rowerek do ćwiczeń, opracowałam dietę, bardzo się starałam i co? bo 2 miesiącach 2 kg mniej... czyli efekt prawie zerowy :/ zdołowałam się i teraz nic z sobą nie robię. Nie mam motywacji... szkoda, że nie chudnie się sporo przy zwyczajnych czynnościach, bo to byłby dla mnie ratunek...
Odnośnik do komentarza
Gość greeneyes
miałam podobny problem, ale zastosowałam się do porad napisanych w blogu Oświeconego Kochanka, czyli zaczełam uprawiać więcej seksu z moim chłopakiem i rzeczywiście to pomaga mi żeby utrzymać dobrą kondycję i oczywiście czerpać z tej metody dużo przyjemości:)
Odnośnik do komentarza
Gość greeneyes
miałam podobny problem, ale zastosowałam się do porad napisanych w blogu Oświeconego Kochanka, czyli zaczełam uprawiać więcej seksu z moim chłopakiem i rzeczywiście to pomaga mi żeby utrzymać dobrą kondycję i oczywiście czerpać z tej metody dużo przyjemości:)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...