Skocz do zawartości
Forum

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w dni płodne


Gość nika91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mój problem polega na tym,że kochałam się ze swoim partnerem bez zabezpieczenia prawdopodobnie w dni płodne (prawdopodobnie dlatego,iż mam bardzo nieregularne cykle od 30 nawet do 40 dni). Ostatni cykl trwał 31 dni. Okres miałam 3 stycznia a do zbliżenia doszło 21 stycznia. Co prawda partner nie skończył we mnie,przerwaliśmy stosunek ok.4-5 minut przed wytryskiem. Jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Dodam,że od dnia po stosunku mam uczucie pełnego podbrzusza,dzisiaj doszło do tego "burczenie". Co prawda takie objawy mam zawsze na 10 dni przed zbliżającym się okresem,ale chciałabym dowiedzieć się jak duże jest prawdopodobieństwo,że jestem w ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkaf

Trudno stwierdzić. Z jednej strony duże, bo były to dni płodne i nie użyliście zabezpieczenia, ale z drugiej małe, bo wytrysk był na zewnątrz... Śladowa ilość nasienia mogła się ewentualnie wydostać na początku stosunku w postaci preejakulatu. Jeśli jednak masz objawy jak przed miesiączką to pewnie wszystko jest ok i niedługo ją dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Gość agatha90

Niestety, raz miałam z partnerem stosunek bez zabezpieczenia. Nie trwało to długo tylko chwilę, jednak wiem, ze taka chwila może wystarczyć na zapłodnienie. Nie martwiłabym się tym, ale tydzień po tym stosunku zaczęły bardzo nie boleć piersi, a zazwyczaj bolały mnie tak 10dni przed okresem. ( dni po stosunku i 12 dni po zrobiłam test ciążowy. Oba wyszły negatywne. Trudno mi obliczyć nawet czy miałam wtedy dni płodne, bo mam bardzo nieregularny cykl, raz trwa 30dni a raz 38. Słyszałam jednak, ze bóle piersi mogą pojawiać się już od dnia owulacji. Jakie jest prawdopodobieństwo, ze mogłam zajsć w ciąże? Jestem juz umówiona na wizytę do ginekologa, ale mimo wszystko się stresuję. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, kochałem sie ostatnio z moją dziewczyną, prezerwatywa była prawidłowo ząłozona, podczas stosunku sprawdzałem czy sie nie zsuwa, wychodzac przytrzymałem ją, wszystko było ok, lecz mam obawy niewiem czy słuszne ale pewnie sam sie napedzam, jeszcze chwile spedzilismy obok siebie, zanim poszedłem do łazienki ją sciagnac minał jakis czas, oczywiscie wtedy juz mój penis nie był w takim stanie zwodu jak przy stosunku, nie zauwazyłem na pocaatku nic, ale potem zwróciłem uwage na sluz na koncu prezerwatywy, był to z pewnoscia sluz mojej partnerki, ale boje sie czy to tez nie była sperma, przed zdjeciem, dotknełem i powachałem nie było czuc zapachu spermy, wszyskto było ok jednak potem moja wyobraznia zaczeła działac ,czy jest mozlwisc aby sperma wydostała sie z pod prezerwatywy jezeli była dobrze dopasowana, czy nawet jak cos to mogłem cos zoabczyc bo juz nie byl w stanie idealnego zwodu. prosze rozwiac moje mysli

Odnośnik do komentarza

Niestety, ale seks bez zabezpieczenia, nawet jeśli jest krótki i nie dochodzi do wytrysku ciągle stwarza ryzyko zapłodnienia. Natomiast, jeśli testy wychodzą negatywnie to raczej Was to nie spotkało. Jeśli chcesz się upewnić poproś lekarza o skierowanie na badania bhcg. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie miałaś wtedy dzień niepłodny, ale niestety zdarzają się takie przypadki, że kobiety zachodzą w ciążę kochając się w takie niby "bezpieczne" dni. Musisz zrobić test ciążowy co najmniej 10 dni od stosunku.

Odnośnik do komentarza
Gość qwertyuuu

Witam. Kochałam się z Moim chłopakiem tydzień przed przewidywaną miesiączką. Były to dni niepłodne. Zabezpieczeni bylismy prezerwatywą. Wyjmował członka podczas wytrysku. Okres spóźnia mi sie 5 dni jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Dodaje że w tamtym miesiącu przytrafił mi sie okres 4 dni przed terminem i krwawienie trwało 9 dni..więc to tak trochę nietypowo jak dla mnie. Mam 21 lat.

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę, by doszło do zapłodnienia biorąc pod uwagę opisane przez Ciebie okoliczności. Najwyraźniej masz nieuregulowany okres, zaburzoną gospodarkę hormonalną. Możesz iść do lekarza, aby przepisał Ci leki na uregulowanie cyklu albo poczekać, bo wcześniej czy później cykle powinny się samoistnie uregulować.

Odnośnik do komentarza
Gość agataagata

Witam, kochalam sie z moim chlopakiem niestety bez zabepieczenia w ostatni dzien dzni plodnych juz po owulacji, trwalo to chwilke i moj chlopak nie doszedl we mnie ale strasznie sie boje ze moglo zajsc do zaplodnienia....chcialam wiedziej jak duze jest ryzyko zajscia w ciaze w takiej sytuacji czy moze raczej nie mam sie czym martwic....?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...