Skocz do zawartości
Forum

Dobór tabletek


Gość jagn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Piszę z problemem, który dręczy mnie już od kilku miesiący. Może pokrótce opiszę moją sytuację:

Od roku stosuję antykoncepcję hormonalną, mam 26 lat. Stosowałam już trzy rodzaje tabletek:

1. Lesiplus - na początku wszystko ok, później przy 3-4 opakowaniu plamienie mniej więcej przy 14 tabletce, ginekolog zalecił zmianę tabletek na dwuskładnikowe

2. Qlaira - sytuacja się powtórzyła 2-3 miesiące ok, przy kolejnym opakowaniu, około 14 tabletki wystąpiło plamienie i znowu udałam się do lekarza, który zalecił zmienić na tabletki trzyskładnikowe:

3. Triqullar - i tu sytuacja znów wygląda tak samo, przy 3 opakowaniu mniej więcej przy 14 tabletce plamienie. Lekarz przy przepisywaniu Triqullaru uprzedził mnie, że jeśli one nie zadziałają (plamienie znowu zacznie występować) to oznacza to, że nie istnieją dla mnie odpowiednie tabletki antykoncepcyjne i powinnam założyć wkładkę domaciczna.

Moje pytanie jest takie: czy naprawdę nie da się jeszcze czegoś wymyślić w kwestii tabletek dla mnie? Może trzeba by było popróbować z innymi (i nie tak przestarzałymi jak Triqullar - mój lekarz przyznał, że są to tabletki starego typu i raczej dla osób dorosłych, ale warto i z nimi spróbować).

Liczę na porady! Czy zasadna jest zmiana ginekologa i szukanie pomocy u innego. który przepisze mi tabletki "nowszej generacji", dzięki którym problemy z plamieniem ustąpią? Poza tym dodam, że przy wszystkich pigułkach czułam się b. dobrze, żadnych skutków ubocznych (oprócz +10 kg).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...