Skocz do zawartości
Forum

Dieta i ćwiczenia.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewny czy w dobrym miejscu pisze ten temat, ponieważ jestem tu od kilku minut, lecz od razu chcę spytać. Więc.. mam 16 lat, mam około 175cm i mam konkretną nadwagę. Po obejrzeniu kilku filmików, po odebraniu negatywnych opinii w moją stronę, postanowiłem się za siebie wziąć i zmienić w sobie coś. Dlatego kieruję się z pytaniem do Państwa. Czy jest jakaś dieta aby porządnie chudnąć? Lecz mam na myśli taką tanią dietę, ponieważ nie pochodzę z rodziny bogatej i ciężko trochę z czymś "bogatszym". Cały czas odżywiałem się nie za dobrze. Jadłem co popadnie, kiedy popadnie i jak popadnie. Chcę to zmienić. Proszę o pomoc i jakieś porady, również co do ćwiczeń, jeżeli jest taka możliwość. :)
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim powinieneś zacząć jeść regularnie ok. 4-5 małych posiłków w równych odstepach czasowych - co 2-3 h.

Zapewne Twoja dieta składa się przede wszystkich albo z węglowodanów prostych - czyli białe pieczywo, makarony itp. oraz białka zwirzęcego. Na wstępie powiem, że pczywiście trzeba to zmienić :)

Masz dopiero 16 lat, dlatego Twoja dieta powinna być obfita w witaminy i makroelementy, dlatego powinieneś spożywać dużo warzyw i roślin strączkowych, tj. ciecierzyca, soczewica, fasola, groch, które są doskonałymi węglowodanami złożonymi, a w dodatku doskonale zastepują mięso i dostarczają odpowiednią ilość białka (mieśo postaraj się ograniczyć, a jeśli już, to wybieraj tłuste ryby) dodaczą Ci energii na długi czas. Zamiast makaronów wybieraj kasze - gryczana, jaglana, pęczak, jęczmienna, nie kosztują one dużo, a dostarczysz sobie odpowiedniej energii.

Porozmawiaj ze swoją mama, ponieważ podejżewam, że współnie spożywacie posiłki o nowych nawykach żywieniowych.

Na tych blogach znajdziesz sporo smacznych i zdrowych przepisów na dania jarskie, które smakiem nie odbiegają od kuchni tradycyjnej.

No i oczywiście powienienś do swojego życia wnieść jak najwięcej aktywności fizycznej!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, to śmiało :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...