Skocz do zawartości
Forum

Tabletka po


Gość MętlikWGłowie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MętlikWGłowie

Witam serdecznie.
Mam pytanie, które od wczoraj mnie męczy. Mam nadzieję, że po przedstawieniu mojego przypadku uda mi się rozwiać wątpliwości...
Z wtorku na środę odbyłam z moim partnerem stosunek, który niezbyt dobrze się zakończył. Zabezpieczamy się zawsze i tak było i tym razem, jednakże stało się tak, że prezerwatywa została we mnie, a mój partner wyciągnął członka bez prezerwatywy. Wspólnie postanowiliśmy, że zapobiegawczo następnego dnia udamy się do lekarza, aby przepisał "tabletkę po". Tak też się stało i zapisany został mi lek ESCAPELLE. Zażyłam tabletkę 10h po feralnym stosunku. Stwierdzam, że po owej tabletce czułam się dobrze. Owszem, byłam zmęczona i senna, lecz nie do końca jestem pewna czy to z powodu zażycia leku czy z powodu wcześniej nieprzespanej.nocy z powodu całego zdarzenia. Po jakichś 4h od wzięcia tabletki, udałam się do toalety, aby wydalić kał. Nie był luźny, nie była to biegunka. Byl normalny. I tu rodzi sie moja wątpliwość i pytanie...czy jeśli oddałam kał, to jest ryzyko, że tabletka nie zdażyła sie "wchłonąć" do organizmu? Bardzo proszę o odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Gość Michalinau

Tabletka escapelle wchłania się do 4 godzin. Gdyby w tym czasie zdarzyły się wymioty, bądź biegunka konieczne jest przyjęcie jeszcze jednej tabletki.

Także jeśli wypróżnienie nastąpiło po 4 godzinach to nie masz co się martwić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Michalinau

Ruda 2431
Witam. Okolo 2tygodni temu podczas stosunku pekla nam prezerwatywa. Zaraz na nastepny dzien zazylam tabletke ellaOne i od tego czasu nie dzieje się nic. Okresu tez nadal nie mam. Prosze o pomoc

Nie napisałaś nic czy okres masz regularny, jeśli tak to ile trwa.
Kiedy okres powinnaś planowo dostać?.
Tabletka ta u większości kobiet powoduje, że miesiączka występuje w przewidywanym czasie. Jednak u niektórych może dojść do jej opóźnienia lub przyspieszenia.. . Czekaj cierpliwie..

Odnośnik do komentarza
Gość Michalinau

~Ruda2431
Ostatni okres mialam 18 stycznia i trwa 6 dni. Moj maz tez twierdzi że mam byc cierpliwa:-). Ale jemu to tak latwo powiedzieć :-). Okres po urodzeniu dziecka regularny.

Jak długo cykle u Ciebie trwają?. Tabletka ta może przesunąć Ci okres, to końska dawka hormonów, jak zachowa się Twój organizm na taką dawkę ciężko powiedzieć, ale nie masz co się martwić, bo tylko dodatkowo okres opóźnisz.
Mężczyźni to zawsze uspokajają:>. Taka ich natura :>

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...