Skocz do zawartości
Forum

Problem z niedowagą ...


Gość Olwarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 17 lat ważę 55 kg wzrost 175 . Od zawsze byłem chudy lecz dużo jem wydaje mi się że niemoge przytyć ponieważ gram w piłke nożną . Mój jadłospis wygląda następująco .
-Śniadanie - Zazwyczaj jem rano o 7:00 robie sobie od 2-4 kanapek z szynką .
-Obiad- jadam zazwyczaj o godzinie 15 często jem zieniaki z jakimś kotletem itd. Zupy jem takie jak "pomidorówka,ogórkowa,grzybowa lub ziemniaczana"
-Kolacja- Wygląda podobnie do śniadania.
Prosze o pomoc z góry dziękuje ...

Odnośnik do komentarza
Gość też tak miałam

Jeśli trenujesz to jesz zdecydowanie za mało. Powinieneś jeść 5 posiłków dziennie. Proponuje udać się do dietetyka, który dokładnie obliczy Twoje zapotrzebowanie na białka, tłuszcze i węglowodany. Uwierz mi, że warto bo przez tak małą wagę możesz doprowadzić do poważnych chorób. Polecam też skonsultować się z lekarzem rodzinnym i poprosić o skierowanie na podstawowe badania krwi i TSH lub do endokrnologa.

Odnośnik do komentarza
Gość szamboleo

mistrzu zacznij od tego żeby jeść z rana tak aby się nie na jeść obiad do syta tak aby brzuch byl pełny podwieczorek o 17 a kolacje o 19 najlepiej też nie za dużo aby się najeść godziny 7,14/15 ,17,19 te wszystkie posiłki i za miesiąc przytyjesz z jakieś 6 kilo ;) sprawdzona metoda ;)

Odnośnik do komentarza

dodaj jeszcze 2 śniadanie. Twoje śniadanie, obiad i kolacja powinny być najbardziej koloryczne. śniadnie nawet do 600-700 kcal. a podwieczorek i 2 sniadanie lżejsze. np na śniadanie 50g płatków owsianych z ulubionymi owocami suszonymi, orzechami i np bananem z mlekiem albo jogutrem naturalnym do tego kanapka lub tost z chudą szynką, pomidorem. 2 śniadanie jakieś kanapeczki lub drożdżowka. Oniad np. jakaś pierś z kurczakiem, ryżem i warzywami lub surówką. Podwieczorek banan z jogurtem albo galaretka z owocami. Na kolacje też możesz zjeść kanapki, jakiś twarożek, ważywa, sałatka albo może jakaś rybka albo kurczaczek na parze. Pieczywo, makarony itd postaraj sie wybierać pełnoziarniste itd. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...