Skocz do zawartości
Forum

Nie umiem być sobą w towarzystwie


Gość jsgkh

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat, był czas (kilka lat temu) że byłam nielubiana w klasie, do tego starsza siostra (a czasami też tata) wmawiała mi że jestem dziwna itp. Myślę że m. in. sprawiło to że jestem niepewna siebie i nieasertywna, zaczęłam kolegować się z wycofanymi dziewczynami, bo wiedziałam że one w przeciwieństwie do 'normalnych ludzi' mnie nie odrzucą i nie pomyślą że jestem gorsza od nich. Mój problem teraz polega na tym że w towarzystwie nie potrafię być sobą, nawet na rodzinnych przyjęciach jestem spięta, boję się że palnę coś głupiego i moje kuzynki zaczną na mnie dziwnie patrzeć albo że nie będzie o czym gadać i pomyślą że jestem nudna. Tak samo się czuję jak np moja koleżanka (których mam bardzo mało) zapoznaje mnie ze swoimi nowymi znajomymi, jestem wtedy spięta, nie umiem swobodnie rozmawiać i praktycznie się nie odzywam...jak się zmienić? Dodam że nie zawsze taka byłam, gdy byłam mała bez problemu integrowałam się z rówieśnikami i w niczym się nie wyróżniałam. Bardzo prosze o rady, bo cięzko mi z tym żyć...

Odnośnik do komentarza

Myślę, że nie powinnaś o tym myślec gdy jestes w towarzystwie. Każdy człowiek ma prawo puscic gafe w towarzystwie, anwet taki który w towarzystwie czuje sie swobodnie. ALe kiedy bedziesz caly czas o tym myslala to przez to wszystko kazde slowo które powiesz bedzie ci sie wydawac głupim palnięciem. Nikt nie jest idealny. Zrsztą zawsze pierwsze spotkanie z kimś nowym jest drętwe, ale gdy poznasz bliżej jakiś znajomych swoich koleżanek to zapewne sie rozkrecisz i bedziesz wyluzowana. Tylko musisz sie nie przejmowac i nie myslec o tym, ze cos mozesz nie tak im powiediec. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...