Skocz do zawartości
Forum

Chcę wrócić do Polski


Gość wampirek12121

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wampirek12121

mam 16 lat. Obecnie mieszkam w Niemczech ale bardzo chcialabym wrócic do Polski, poniewaz mam tam przyjaciół , rodzine i czuje sie lepiej tam, lecz niestety jestem za granica juz 2 lata. Bardzo sie boje, ze moglabym sobie nie poradzic w polskiej szkole , dużo mnie omineło przez te 2 lata .Chociaż z drugiej strony myśle ,że sobie poradze zawsze byłam dobrą uczennica i tutaj w niemczech też mi bardzo dobrze idzie w szkole .W Polsce ukończyłam 1 klase gimnazjum potem wyjechałam teraz aktualnie w Polsce byłabym w 1 liceum . Bardzo tesknie za moimi przyjaciółkami , przyjaźniłyśmy się od 1 klasy podstawówki . Jak sobie myśle ile fajnych chwil przeżyłybyśmy razem jakbym została w Polsce to płakać mi się chce. Tutaj w niemczech nie jest źle mam jedną przyjaciółke polke i kilka koleżanek w szkole ale z nimi się nie przyjaźnie . Nie potrafię się z nimi zaprzyjaźnić . Jeżdżę do Polski co 2 miesiące jak mam ferie tutaj . Ostatnio zastanawiałam się żeby wrocic do 2 klasy liceum ale myślę że popełniłabym błąd przeprowadzając sie spowrotem do Polski . Jakbym przeprowadziła się spowrotem mieszkałabym u dziadków moja mama , ojczym i rodzeństwo zostali by tutaj w Niemczech . Poprostu nie wiem co robić nie czuję się szczęśliwa mieszkając tutaj czuje się samotna . I nie wiem naprawdę co zrobić . Jeszcze w polsce pisałabym mature w 3 liceum a tutaj mature bym pisala dopiero w wieku 21 . Czyli w sumie musiałabym sie dluzej uczyć od moich rówieśników w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Cześć Wampirku,
Więc jeśli czujesz się teraz nieszczęśliwa, a rodzice nie mają nic przeciwko przeprowadzce do dziadków, to w czym problem?
Widzę, że już zrobiłaś listę, co zyskasz co stracisz, wszystko sobie przemyślałaś...a więc teraz podejmij decyzje.

Rozdzierający jak tygrysa pazur
antylopy plecy
jest smutek człowieczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...