Skocz do zawartości
Forum

Jak zmienić swój wygląd?


Gość Stach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, opiszę swój przypadek. Mam 19 lat, 191 cm wzrostu i obecnie ważę 85 kg. Około 2,5-3 lat temu ważyłem 115-120 kg. Wcześniej w czasach podstawówki i gimnazjum strasznie się objadałem byle czym fast - foody, ciastka, ciasteczka, batoniki nadmiar coli, pepsi, chipsów itd. Jadłem o wiele za dużo i za często. Postanowiłem wziąć się za siebie i zrobiłem z perspektywy czasu najgorzej jak mogłem. Czyli od diety 1000 kalorii, nie znając się na dietach i odżywianiu myślałem że to będzie najodpowiedniejsze rozwiązanie. Rygorystycznie przestrzegałem tej diety, jadłem nędznie. Moją aktywnością fizyczną było samo bieganie. Waga poszła w dół, znajomi nie mogli mnie poznać, na tej diecie wytrzymałem ponad pół roku. Później doszło do zasłabnięcia i skończyłem z tym. Od tamtego czasu zacząłem się lepiej odżywiać ale z umiarem, nie żeby znowu się objadać jak kiedyś. Miałem tam jakąś aktywność fizyczną. I tak zostało do teraz. Problem w tym że przez to całe odchudzanie to straciłem można tak powiedzieć wtedy tylko na zdrowiu. Nie jestem wcale zadowolony ze swojego wyglądu, chociaż znajomi mówią inaczej. Ale ja wiem że wyglądam na chudego tylko dla tego że jestem wysoki, bo z ubitej masy tłuszczu i jakiś tam mięśni moje ciało zmieniło się w flaka, galaretę. Co z tego że wyglądam jak o połowę mniej skoro mam skórę obwisłą na rękach pod bicepsem jak u kobiety po 70-tce. Mam nadmiar tłuszczu na brzuchu, nogach, plecach. Straciłem mięśnie, a ręce mam chude jak u anorektyka, a nogi zaś grube. Jak się schylę to cały tłuszcz spod brzucha się wylewa. Wszystko takie obwisłe, nie mogę zaakceptować swojego wyglądu. Nie wiem co robiłem przez ostatnie dwa lata, ale chce to zmienić, nie chcę tak wyglądać. Nie chce mieć na sobie tego tłuszczu. Co mam zrobić żeby lepiej wyglądać? Nie choruję.

Odnośnik do komentarza

Twój organizm chudł za szybko i skóra nie nadążała z przystosowywaniem się do tego, stąd te obwisłe fragmenty. Może spróbowałbyś z siłownią? Wzmocniłbyś mięśnie i nabrał masy mięśniowej, która może by "wypełniła" tą za dużą w tej chwili skórę.

Odnośnik do komentarza

Obecnie Twoja masa ciała jest prawidłowa. Jeśli chcesz pozbyć się obwisłej skóry powstałej w skutek zbyt szybkiego tempa utraty kilogramów powinieneś:
1. Stosować masaże miejsc, gdzie masz za dużo skóry. Ruchami kolistymi masuj ciało codziennie.
2. Stosuj kremy wyszczuplające lub ujędrniające - wiem, że to mało męskie, ale musisz jakoś to przecierpieć.
3. Ćwicz i uprawiaj sport. dobrym wyjściem w Twoim przypadku byłby basen, gdyż poprawia on wygląd całego ciała. Podczas pływania pracują wszystkie mięśnie, a efekty są widoczne w dość krótkim czasie.
4. Możesz stosować peelingi na ciało podczas prysznicu, pobudzą one skórę do regeneracji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...