Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Uczucie pustki, wypalenia i nienawiść do szkoły


stalia

Rekomendowane odpowiedzi

Przynajmniej tak mi się wydaje.
Chodzę do liceum (stąd cudysłów w tutule) i czuje się całkowicie wyczerpana. Nie mam na nic ochoty, najchętniej cały dzień był spała. Czuję się pusta i pozbawiona sensu.
Myśl o szkole powoduje u mnie chęć płaczu. Bywało i tak, że miewałam silne ataki paniki.
Nie wiem skąd wzięła się moja odraza od szkoły, ale zaczęło się to w gimnazjum. Mogłabym wytoczyć każdemu nauczycielowi proces o znęcanie się psychiczne, potrafie o tym myśleć cały dzień. Sama siebie nakręcam, ale inaczej tego nie widzę. Kojarzę szkołę z więzieniem. Tak samo jak miasto, w którym mieszkam. Ogarnia mnie nuda i uczucie bezradności. Straciłam satysfakcję z rzeczy, które lubiłam robić. Czuję się trochę jak robot.
Mówiam o tym rodzicom, ale nie traktują tego poważnie. Psycholog szkolny też niezbyt się zainteresował, a ze mną jest raz lepiej raz gorzej. Staram się sama sobie znaleźć jakieś rozrywki, coś żeby się rozerwać, ale ostatecznie nic mnie nie zadowala. Nie wiem co dalej robić. Chyba po prostu to przeżyć.

Odnośnik do komentarza

stalia, przez Internet nie da się postawić diagnozy, ale niewykluczone, że Twoje objawy (uczucie pustki, wypalenie, zmęczenie, przygnębienie, lęk przed szkołą etc.) wskazują na zaburzenia depresyjne. Nie bagatelizuj swojego pogarszającego się samopoczucia i skorzystaj z pomocy specjalisty. Jeśli psycholog szkolny nie bardzo potrafił Ci pomóc, możesz udać się do lokalnej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...