Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha?


Gość wow

Rekomendowane odpowiedzi

Gość katarynka001

Mam 12 lat .wzrost 162 i ważę 55 kilo.moim problemem jest to że mam taką wystające trochę oponkę od pasa w dól i bardzo bym chciała żeby jej nie było oprócz tego mam duże uda po mamie i to mnie troszkę dołuje:( . nie stosuje żadnych diet . ogólnie dobrze mi jest oprócz oponki i nóg . staram się jadać co 2 godziny a ostatni posiłek jem o 18 lub 19 .00 . mój przykładowy jadłospis : - śniadanie : kakao,bułka z serkiem topionym - II śniadanie oczywiście w szkole : 2 bułki i sok - obiad : na przykład ziemniaki ,sos , mięso -na podwieczorek zazwyczaj jem jogurt a na kolacje robie sobie kanapki Proszę o rady i potwiedzi .

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam 11 lat, 148 cm wzrostu i ważę 38 kg. Nie wiem, co mam zrobić, bardzo się wstydzę swojego brzucha. Od zawsze chciałam mieć płaski brzuch,ale pomimo aktywności fizycznej nie chudne!!! Co mam robić? Jakie ćwiczenia mi polecacie? proszę o szybką pomoc,gdyż to dla mnie bardzo wazne! DZIĘKUJE!

Odnośnik do komentarza
Gość barbarka2

Wydaje mi się, że masz dobrą wagę. Po prostu tłuszczyk się skupił w jednym miejscu ;) może po prostu zwykłe brzuszki? No i zero chipsów i czekolady! :) w Twoim przypadku trzeba się po prostu zdrowo odżywiać, nie odchudzać!!

Odnośnik do komentarza
Gość Krystian2

Mam 19 lat od młodych lat miałem trudności z nadwaga teraz ważne 88kg przy wzroście 174 i bardzo bym chciał zrzucić kilka kg najbardziej chodziło by mi o brzuch i klatkę piersiowa bo tam jest nawieksza ilość tkanki tłuszczowej bardzo bym prosił o pomoc z góry bardzo dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Gość nikusia1997

Witam Mam 13 lat i wazę 64 kg :( mam oponke na brzuchu i grube nogi ;/ chcialbym miec chlopaka a nikt mnie nie chce bo jestem gruba od 02.stycznia robie dziennie 100/200 brzuszkow. jakie moglabym robic cwiczenia na nogi na brzuch i na oponke?:(prosze o odpowiedz bardzo m zalezy na tym ;( odp. NIE choruje na zadne choroby przewlekle. w moje rodzinie wszyscy naja grube nogi ; / nie probowalam wczesniej odchudzami sie Angelika

Odnośnik do komentarza

Jeśli w Twojej rodzinie wszyscy mają masywne nogi to raczej trudno Będzie Ci to zmienić. Natomiast jeśli chodzi o brzuch to brzuszki zazwyczaj dają efekty po jakimś miesiącu. Może nie wykonujesz ich prawidłowo? Pamiętaj o kontroli oddechu i urozmaić te ćwiczenia. Staraj się również unikać potraw ciężkostrawnych, jedzenia typu fast-food i smażonego.

Odnośnik do komentarza

Poczytaj trochę, na tej stronie jest mnóstwo porad, a jak chcesz konkretne zestawy ćwiczeń to wejdź na www.abccwiczenia.pl Poza tym, to pytanie pojawiło się na tym forum wielokrotnie, wystarczy przejrzeć odpowiedzi. Odpowiedź dla Ciebie jest taka sama jak dla innych, na wzmocnienie mięśni brzucha polecam brzuszki, regularnie, co najmniej 15 minut dziennie.

Odnośnik do komentarza

Witam.Mam 175 cm i ważę 68kg. Uprawiam dużo sportów, jednak moja sylwetka nie jest odpowiednia. brzuch 92 cm biodra 94 uda 60 cm (za to biust ledwo widoczny... :/) Mam straszne fałdki na brzuchu (3) mam także ... masywne uda... jestem okropnym łasuchem. Prosiłabym o pomoc w doborze jakiejś diety, która nie wymaga jakiejś DUŻYCH wyrzeczeń bo wiem, że mogę nie wytrzymać... : ( i jakiś zestaw ćwiczeń ... prosze o pomoc !

Odnośnik do komentarza

Nie musisz się jakoś bardzo ograniczać. Wystarczy, że będziesz jadła odrobinkę mniej i regularnie, czyli np 5 razy dziennie zawsze o tej samej godzinie. Nie pogryzaj między posiłkami. Na brzuch najlepsze są brzuszki i to różne rodzaje. Jeśli będziesz je robiła codziennie to niedługo zobaczysz efekty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość betinka114

witam , mam 15 lat 159 cm wzrostu a waze prawie 70 kg. mój problem to wielki brzuch brak talii , nadmair tłuszczu na wewnetrznych udach oraz dośc duże piersi... prubuje pić dużo wody i mniej jeśc ale w moim wieku musze cos jesć ponieważ zasłabłabym w szkole czy cos.. czasem robie troche brzuszków, ale to nic chciałabym sie dowiedziec co mam robic..niedługo wakacje z ja znów będe siedziec w długich spodniach i bluzach prosze pomózcie mi chciałabym wiedziec jakie sa najskuteczniejsze ćwiczenia? ;(((

Odnośnik do komentarza

Powinnaś jeść mniejsze ilości w regularnych odstępach czasu. Co do ćwiczeń to nie rezygnuj z brzuszków, ale pamiętaj, że są różne brzuszki, które ćwiczą różne partie brzucha. Niezłe na talię jest też hula hop. Bieganie pozwoli Ci schudnąć ogólnie, jak samo jak jazda na rowerze. Natomiast nad poszczególnymi elementami musisz poćwiczyć oddzielnie. I najważniejsze - musisz ćwiczyć regularnie, najlepiej codziennie w wyznaczonych porach. Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Ja również mam takie pytanie, związane z figurą, jednak nie chodzi mi o uda. Kupiłam sobie ostatnio sukienkę, specjalnie by zmotywować się do chudnięcia, kiedy pójdę ze znajomymi na osiemnastkę. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie brzuszek. Kiedy robię ćwiczenia wyszczuplające brzuch, od góry oczywiście on chudnie, jednak w dole, zaraz pod pępkiem i dookoła przez cały pas ten brzuszek niestety nie znika. Miałaby pani jakąś radę, która mogłaby mi pomóc zlikwidować tłuszczyk właśnie mniej więcej na tej wysokości? Byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszka99

Witam :) Mam 13 lat i ważę 65kg musze szybko schudnąć . Nie jem dużo słodyczy ale jestem strasznie gruba jak na swój wiek moje koleżanki ważą 35-40 kg a ja jedyna 65kg . Nie stosowałam żądnych djet ani nie głodowałam się .Musze schudnąć około 15kg w mieśiąć. Pomóżcie mi prosze .

Odnośnik do komentarza

Cześć, nazywam się Sylwia, mam 18 lat ok. 165cm wzrostu i ważę ok.60kg. niestety na tyle nie wyglądam, nie przejmuję się wagą bo jest w normie, przejmuję się bardziej swoim odstającym brzuszkiem, wielka pupą i wielkimi "kitami". Czasem wyglądam jak w ciąży ! Szczególnie wieczorem bo rano jak się budzę to czasem nie jest tak źle.. Uprawiam sport, staram się jak najczęściej, chodzę na tańce "hiphop" 2 razy w tygodniu. A brzuszek nie odstępuje, a jeszcze 2,5 roku temu brzuszek był płaski, pupa mała a kita nie były takie "otyłe". Nie wiem czy mogę liczyć na jakieś tabletki co spalają tłuszcz.. Na twarzy nawet trochę zgrubiałam, ale tym się już nie przejmuje najbardziej chodzi mi o ten brzuszek i pupę.. przez to wyglądam strasznie nieproporcjonalnie.. Chciałabym wrócić to bardzo szczupłej sylwetki bez żadnych wiszących brzuszków czy dużej pupy do której ciężko mi dobrać jakieś fajne spodnie.. Moja mama jest szczuplutka bez żadnych brzuszków, ma duży tyłek ale nie tak strasznie jak ja... Nikt z mojej rodziny nie jest gruby, z brzuszkami i wielka pupą.. Pomocy..

Odnośnik do komentarza

Na dolne mięśnie brzucha najlepsze są nożyce albo takie ćwiczenie, że jak leżysz to unosisz złączone nogi do góry. możesz wykonywać różne warianty, nie chodzi o to, żeby cały czas machać, tylko podnieść, żeby mięśnie się napięły, a następnie chwilkę potrzymać i opuścić.

Odnośnik do komentarza

Taniec to na pewno dobry pomysł, ale może dorzuciłabyś do tego codzienne bieganie? Poprawiłabyś kondycję, schudła i w dodatku miałabyś więcej energii. Jeśli wcześniej miałaś chudszą pupę i nogi to można to odzyskać, nie poddawaj się.

Odnośnik do komentarza

Taka utrata wagi byłaby katastrofalna w skutkach dla Twojego organizmu. Nie możesz w tak krótkim czasie stracić 15 kg, w dodatku wyglądałabyś fatalnie, bo zostałaby Ci obwisła skóra, jak u starej babci. Zresztą i tak szybciutko przytyłabym więcej - efekt jojo. Powinnaś udać się do dietetyka, omówić z nim swoje nawyki żywieniowe i swoje oczekiwania względem wyglądu i wagi. Nie odchudzaj się na własną rękę, bo jesteś na to za młoda. Jeśli teraz zacznij głodować to wyniszczysz swój organizm, a on potrzebuje teraz energii, bo dojrzewa. Powinnaś zacząć być bardziej aktywna fizycznie i niech to będzie podstawą utraty wagi.

Odnośnik do komentarza

Mięśnie brzucha są bardzo trudne to wyrzeźbienia, a to dlatego, że wymagają wytrwałej i systematycznej pracy. Nie mozna ich wymodelować z dnia na dzień. Musimy nad nimi pracoać regularnie i przez dość długi okres czasu.Jednak nie możemy zapominać o odpoczynku między ćwiczeniami, który odpowiednio wynosi:
- po treningu o intensywności niskiej-2 dni,
- po treningu o intensywności średniej-3 dni,
- po treningu o intensywności wysokiej-4 dni
Przy ćwiczeniach na mięśnie brzucha musimy pamiętać o odpowiedniej pozycji. Ruchy nie mogą być zbyt krótkie, skracanie ruchu podczas ćwiczeń może powodować skracanie się mięśni. Dlatego bardzo ważne jest aby po skończonych ćwiczeniach rozciągnąć mięśnie brzucha. Kolejną ważną zasadą jest wykonywanie najpierw ćwiczenia na dolny odcinek brzucha a potem na górny. Taka kolejność jest wymuszona przez to, że mięśnie dolnego odcinka są słabsze niż górnego.
Teraz przedstawię kilka ćwiczeń, które można wykonywać w domu:
1. Połóż się na podłodze płasko, nogi wyprostowane, ramiona uniesione do góry nad głową i z tej pozycji podciągamy kolana do klatki piersiowej.
2.Połóż się na podłodze. Nogi ugięte, ręce nad głową i unosimy tułów w górę. Pierwsza idzie do góry głowa, potem barki, a na końcu reszta tułowia.Nabieramy powietrza przed rozpoczęciem ruchu, a wypuszczamy je w trakcie unoszenia tułowia.
3. Kładziemy się na podłodze. Nogi wyprostowane, ręce nad głową. Unosimy powoli wyprostowane nogi na wysokość 20 cm. Na tej wysokości zaczynamy wykonywać nożyce.
Należy jednak pamiętać o tym, że brzuszki i inny ćwiczenia na mięśnie brzucha dość mocno obciążają kręgosłup i kark, dlatego nie są polecane dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...