Skocz do zawartości
Forum

Uciążliwe plastry Evra


joan93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam bardzo uciążliwy problem. Niedawno przeszłam na plastry Evra z tabletek Madinette, które niestety powodowały u mnie krwawienia śródcykliczne, ale żadne inne dolegliwości nie wystąpiły. Podczas 7-dniowej przerwy od tabletek, na drugi dzień od wystąpienia krwawienia z odstawienia przykleiłam pierwszy plaster ( niestety nie było możliwośći w pierwszy dzień misiączki). Plaster przyklejony według instrukcji następnego dnia zaczął się odklejać- przykleiłam nowy, a już na następny dzień, pomimo tego, że bardzo dokładnie go docisnęłam zaczął się okropnie marszczyć. Ciągle denerwuję się, że nie jestem wystarczająco chroniona, dlatego chcę przejść z powrotem na tabletki, stąd moje pytanie: Czy mogę odkleić plaster i wziąć tabletki (przepisane przez lekarkę Sylwia, których jeszcze nie stosowałam, lub poprzednie Madinette), czy muszę czekać do końca cyklu bądź zmiany plastra na drugi ( drugi tydzień cyklu)? Pozdrawiam, Joanna

Odnośnik do komentarza

Dziękuję :) Tak tez zrobiłam po konsultacji z moją lekarką. Pani Doktor powiedziała, że można od razu przejść na tabletki. Potwierdziła również, że jestem wciąż zabezpieczona, gdyż jestem w trakcie 7- dniowej przerwy po tabletkach w trakcie której zaczęłam stosować plastry. Pani Doktor również powiedziała mi, że to że plaster się marszczy nie ma wpływu na jego działanie ( wbrew temu co piszą "lekarze" na innych forach). Tabletkę wzięłam 7 dnia przerwy, czyli cykl został zachowany, antykoncepcja również. Pozdraiwam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...