Skocz do zawartości
Forum

Dobra dieta dla 16-latki przy wychodzeniu z anoreksji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Mam 16 lat i ważę 50kg przy wzroście 166cm.
Od lutego zeszłego roku nie mam okresu (jest na etapie wychodzenia z anoreksji). Jestem pacjentką ginekologa, endokrynologa i hematologa. Ćwiczę co drugi dzień- biegam ok.8 km w czasie 40-50 minut. Chciałabym się upewnić, czy mój jadłospis jest dla mnie dobry:
Śniadanie 6:30- owsianka z 6 łyżek, szklanki mleka, 2 owoce (ew.1 duży i 2 małe typu kiwi, brzoskwinie), 5 orzechów włoskich. Czasem owsiankę zastępuję omletem- 2 całe jajka+ jedno białko+ 2 duże łyżki mąki pełnoziarnistej+ duża gruszka. Omleta smażę na łyżeczce oleju i podaję z połową Bielucha oraz owocami (np. szklanką malin) Ok.650-700 kcal
II śniadanie 9:30- 2 kromki chleba dyniowego, razowego lub żytniego, posmarowane masłem z szynką i warzywami + dowolny owoc Ok.350 kcal
Obiad 12:30- zawsze jest to 50g kasz lub brązowego ryżu (czasami ok.250g ziemniaków)+ ok.130-140g mięsa drobiowego+ 1,5 łyżeczki oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego. Do tego zawsze dodaję mnóstwo warzyw (czasami strączkowych) Ok.600 kcal
Podwieczorek 15:30- średni jogurt (150-180g), serek wiejski (150g)lub serek Bieluch+ dowolne warzywa (pomidorki, ogórki kiszone, kalarepki...) Ok.200-250 kcal
Kolacja 18:30-19:00- dwie kromki chleba z masełkiem, szynką, warzywami+ mieszanka jakiś dodatkowych warzyw Ok.350 kcal

Czy ten jadłospis jest dla mnie odpowiedni? Martwi mnie też bardzo duża kaloryczność śniadań.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...