Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu po Luteinie, Duphastonie i Bromergonie


Gość ddd22

Rekomendowane odpowiedzi

Mam skomplikowaną sytuację z okresem.

W grudniu zaczęłam się intensywnie odchudzac. Brałam wtedy tabletki antykoncepcyjne. Z 52 kg do 42 kg przy wzroście 162 cm schudłam do marca. W marcu rzuciłam tabletki, krwawienie odstawienne wystąpiło, później miesiączka zniknęła. Poszłam do ginekologa, dostałam luteinę pod język na wywołanie. Nic to nie dało. Dostałam duphaston i bromergon, ponieważ miałam delikatnie zbyt wysoką prolaktynę, ale ogólnie braku okresu upatrywano w zbyt niskiej wadze.
Teraz ważę 48kg, więc mieszczę się w normie, ale okresu nadal nie ma.
Mam jeszcze luteinę, wziąc ją na "własną rękę"? Boję się, że ginekolog wciśnie mi tabletki antykoncepcyjne, a wolałabym nie. Czy czekac może, aż okres sam wróci?
Pytanie tylko, czy taka waga jest wystarczająca... wolałabym nie tyc już

Odnośnik do komentarza

zbadaj se hormon tarczycowy czy jest dobry po tym odchudzaniu za wszelka cene , bo wszystko odbija sie na gruczołach tarczycowych a on u nas jako kobiet jest odpowiedzialny za wszystko łacznie za miesiaczki . Być może masz z tarczyca problem i potrzebne sa leki na to a nie leki na wywoływanie okresu . Idz do lekarza rodzinnego i zarzadaj badani na tarczyce tak bedzie najlepiej .

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry.
Mam 21 lat. Juz 6 miesiac nie mam miesiaczki. Ciaze wykluczam. Bylam u ginekologa, ktory przepisywal mi leki hormonalne; wpierw LUTEINA, nastepnie(gdyz nie zadzialala) - FEMOSTON. Po wybraniu pierwszego opakowania mialam zglosic sie na wizyte, mial pojawic sie okres. Zakonczylam jednak na niecalym 1 opakowaniu(puchlam od tych tabletek i zle sie czulam, a miesiaczki jak nie bylo- tak nie ma). Wybralam ok. 20 tabletek. Dlaczego miesiaczka nie powraca ? W ogole jakie sa konsekwencje braku miesiaczkowania ? Co stanie sie, gdy tak to zostawie i nie pojde na kontrole ? (lekarz nie robil mi zanych badan, jedynie USG i przepisal wlasnie tabletki). Chodzac tam czuje, ze tylko zawracam Panu doktorowi glowe i jestem jakims dziwnym przypadkiem, na ktory nie dzialaja leki, ktore powinny byly zadzialac. Bylam zaledwie 2 razy(to moje pierwsze wizyty u ginekologa) bardzo bylo mi ciezko sie przelamac i w koncu isc do ginekologa i tu jeszcze... Myslalam, ze bedzie prosciej. Mam 168 cm wzrostu i waze jakies 52 kg. Na dzien dzisiejszy mam dosc ginekologow;jesli mam tracic czas i denerwowac sie na wizycie, po czym otrzymam informacje, ze ten nie zbada mnie, bo jestem dziewica. Nie zglosilam sie narazie na kontrole. Co mi grozi, gdy zostawie ten problem ? Mam dopiero 21 lat :/

Odnośnik do komentarza

Witam
Razem z mężem staramy się o dziecko i dlatego od pani ginekolog dostałam luteinę na wyregulowanie cyklu.
Skończyłam brać go 11 listopada a jest już 25 listopad i do tej pory nic. Ostatnią miesiączkę miałam 19 października. Wykonałam dwa testy ciążowe i były negatywne.
Na kolejną wizytę mam dopiero w styczniu i nie wiem co robić czy czekać jeszcze aż miesiączka się pojawi czy może iść wcześniej do lekarza. Jaka może być przyczyna braku czy może być to mimo wszystko ciąża?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...