Skocz do zawartości
Forum

Powiększona tarczyca i ból piersi


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Mam problem który zaczął się 2 dni po owulacji ( owulacja była 16 sierpnia, cykl 28-dniowy) zaczeły mnie boleć sutki, nie mogłam w ogóle ich dotknąć, po paru dniach przeszło ale ból przesunął się niżej tj. pod piersiami ale ciągle to są piersi..bardziej lewa pierś, choć prawa też boli. Muszę dodać że mam opuchnięte, i mam wdęcia, brzuch mi "wyrzuciło" do przodu. Piję 2 litry wody dziennie - nawet więcej, zaznaczam że tylko wodę mineralną niegazowaną - podejrzewam że to zatrzymanie wody w organiźmie... ale nie jestem pewna ponieważ , mam stan depresyjny i płaczliwy, wszystko mnie drażni jestem w 24 dniu cyklu, zbyt nasilone to PMS a dzisiaj kiedy płakałam albo jak się śmieje to boli mnie tarczyca ( choruje na hashimoto) jest powiększona.. Moje pytanie brzmi: czy winowajcą może być woda czy raczej podwyższone TSH + prolaktyna? czy są to objawy ciąży?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

maribella2014 powiedz czy zawsze bolały cie piersi jak miałaś dostać miesiaczke , bo u nie ktorych kobiet jest tak że właśnie bolą je piersi i troche brzuch idzie do przodu z powodu dostania . Powiem ci tyle że ja też choruje na niedoczynność tarczycy od 9 lat biore leki na to 100m g co dziennie po 1 tabletce , ale jak mam dostać okres to strasznie mnie właśnie sutki bolą aż dotknąć sie nie moge . teraz to ja mam inny problem i czekam na badania u ginekologa .

Odnośnik do komentarza

witam :)

Byłam dzisiaj odebrać moje wyniki może to coś pomoże:
glukoza 3.9 mmol/l (3.3-5.9) czyli ok
alat 25 U/L (0-34) w normie
CRP białko 4.27 mg/l (0.00-5.00) trochę podwyższone - miałam infekcje dróg rodnych brałam ginalgin
TSH - 0.605 ulU/mL (0.350-4.500) endokrynolog mi powiedziała, że powinnam utrzymać poziom TSH (1.5 - 2.5 max) przy mojej niedoczynności...

nie wiem ale w tym miesiącu schudłam 6 kg fakt faktem robię dietę bo przy niedoczynności się jest grubasem i łatwo wpaść w cukrzyce i nietolerancje glutenu i laktozy.

zawsze TSH miałam 2.0-2.5. 3 miesiące temu podskoczyło mi i zaczełam tyć dlatego moja endokrynolog zwiększyła mi dawke..

czy niskie TSH przy niedoczynności tarczycy może doprowadzić to bolących piersi, jajników i okolic nerek?

W ciąży nie jestem robiłam też betę i jest negatywny ..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...